Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügyi-számviteli ügyintéző....

Pénzügyi-számviteli ügyintéző. Nekem való ez?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a kèpzèst egy esti okj-n ami 2 èves.

Jàrok egy hónapja, ès hàt enyhèn szólva vannak bizonytalansàgaim.


Matekból kettesre èrettsègiztem, alig. A magolós tanulàssal nincs baj, de egy hónap suliba jàràs utàn azt èrzem nehèz, nem


2017. okt. 10. 08:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Nekem való, nem èrtem pl a szàmvitelt es meg az elejèn vagyunk.

A tanàrok módszerei se a legjobbak szerintem. Mit tennètek? Menjek el magàntanàrhoz vagy hagyjam?


Hisz ha rossz tanuló vagyok belőle, vagy ha szàmvitelből, adóból àtbukdàcsolok, akkor a fene megette az egèszet vagy nem?

2017. okt. 10. 08:17
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Érdekel a téma egyáltalán?
2017. okt. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Matek kettessel biztosan nem ezt választottam volna.

Én sem szerettem a matekot, úgyhogy nálam alap volt, hogy semmiképp sem olyat fogok tanulni, ami a matekra, statisztikára épül.

Az még nem gond, hogy most az elején nehéznek tűnik. Nyilván most még nem látod át az egészet. Azért jársz oda, hogy megtanuld. Valamennyire minden tanulás nehéz.

Csak te ismered magadat, te tudod, hogy tényleg nem megy, vagy csak kell valami kifogás, hogy abbahagyd és ne kelljen tanulnod.

2017. okt. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
A számvitelt sehol nem tanítják jól :(
2017. okt. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sokan bàtorítottak hogy a matek èrettsègi ne rettentsen el, de hàt màr most az elejèn gondot okoz a számítàs. Tùlzàs hogy annyira èrdekel a pü, de alapvetően azt gondoltam mindent meglehet tanulni, ès itt ahol èn lakom ez egy igen keresett szakma. Ezèrt gondoltam hogy belevàgok. Nem akarok feltètlen könyvelni majd, de jobb irodista helyekre ezzel könnyebben felvennènek. Ezèrt is kèrdem, van e èrtelme annak ha pl számvitelből èpp àtcsùszok vagy akkor màr règ veszett dolog ez?


Az osztàlytàrsaimnak ùgy làtom nem okoz gondot, kìvülről azt làtom nem olyan

sügèrek mint en ès ez nem egy jó èrzes.

A tananyag szeritnem gyors, a tanàrok csak ledaràlnak órán egy ppt prezentàciót amit feltesznek a facebúkra aztàn tanuljàtok meg onnan...

Hamarosan jönnek az elsó dolgozatok, èv vègèig lesz mindenből vagy 5 ès abból lesz az èv vègi jegy.

Tanàcstalan vagyok nekem való e ez, fèlek hogy nem. Vàrjak pàr beszàmolóig, mondjuk fèl èvig vagy nem tudom. Ugyanakkor ciki is hogy ilyen sügèrnek tartom magam, a többi meg okosabbnak tűnik...

2017. okt. 10. 10:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj többet otthon.

Anyagod van. Csak időt kell rá fordítani, tanulni és gyakorolni. És akkor neked is fog menni.

Egyébként saját tapasztalatból, sima irodai munkához nem kell ilyen végzettség. Konkrét pozíciók vannak ilyen végzettséghez kötve, ahol viszont tényleg ezt kell majd csinálnod, amit most tanulsz.

2017. okt. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szerinted valaki milyen vgzettsèggel kerülhet irodàba? Mondjuk egy mezei adminisztràtornak?


Egy sima èrettsègivel max protekcióval puncsoskènt. Legalàbbis itt felènk.

Azt gondoltam ezzel könnyebb lehet az elhelyezkedes majd, mèg ha nem is konkrètan ehhez a szakmàhoz kötött munkàra jelentkezek. Csak hàt ha vèrt izzadok mire meglesz akkor meggondolandó hogy ne inkàbb egy èlelmiszer eladónak menjek e ....

2017. okt. 10. 10:25
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
7: Hát mifelénk pont sima érettségivel lehet irodai munkát kapni. Protekció inkább az önkormányzathoz, vagy önkormányzati cégekhez kell. Máshol egyébként nem ezen múlik.
2017. okt. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

A leírásodból süt, hogy abszolút hidegen hagy a téma. Nem a matek a gond, hanem te. A számvitel logikán alapul, nem matekon, főleg nem OKJ-n.

A számvitel csak akkor fog menni ha szívvel-lélekkel csinálod.


Adminisztrátor munkakörhöz semmi köze nincs ennek a szakmának.

2017. okt. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolso! Szamvitelben nincs matek ugye? De nem csak egy szamvitel tantargy van. Van penzugyi ismeretek. Kamatoskamat, jovoertek, tobbszori tokesites. Ezekhez nem matek kell ugye?!


Felenk nem eleg egy.adminisztratornak egy erettsegi, csak tudom es tapasztaltam tan hogy mire kapnak errefele a munkaltatok, de te ezt is jobban tudod.


Mivel ketsegeim vannak ahogy olvadhattad, ezert erezheted ugy hogy sut a gyulolet a pü-hoz. Tanacsot kertem, nem ilyen okos beszolasokat.

Termeszetesen a valaszod nem hasznos. Tovabbi szep napot neked!

2017. okt. 11. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!