Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire veszik komolyan az...

Mennyire veszik komolyan az OKJ-s képzéseket manapság?

Figyelt kérdés

Rendesen tanítanak is ezeken, vagy olyan, mint a középiskolák, hogy csak a fizetésükért járnak be a tanárok?

Később mennyit számít, hogy van egy ilyen végzettségem?



2017. okt. 15. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Semennyire. Kár időt pazarol rá.
2017. okt. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, utána kell nézni, hogy hol milyen az oktatás. Én eddig jót egyébként még nem hallottam róla. Vannak barátaim, akik OKJ-n tanulnak, azt mondták, hogy az órák többségén filmeket és meséket néznek, ha pedig tanulnak is valamit, akkor valami bődületes baromság, amire semmi szükség nincsen. A gyakorlati helyükön pedig órákat ücsörögnek, max. adnak nekik valami egyszerű feladatot, amit nem lehet elrontani pl. bélyegzés.

Ettől függetlenül biztosan van olyan intézmény, ahol komolyan veszik és tényleg használható tudást kapsz, bár ez attól is függ, hogy konkrétan mit tanulsz. Szerintem az OKJ-k között is van sok használhatatlan, sokan csak olyan helyeken kapnak munkát, ahová papír nélkül is felvették volna őket, illetve sok olyan OKJ van, amivel kapcsolatos képzések a felsőoktatásban is léteznek.

2017. okt. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nagyon függ az iskolától ez


van olyan, ahol országosan is elismert szakembereket képeznek up-to-date anyaggal, míg volt olyan ismerősöm, ahol a 3. félév elmaradt, mert inkább mégsem tartották meg a képzést; vagy fizettek iksz pénzt és kaptak papírt bejárás nélkül


bár én jobban preferálom az egyetemi képzést (főleg ha adott OKJ-ból van is egyetemi képzés; mert akkor a munkaerőpiacon hátránnyal indulsz persze), de vannak jó OKJ képzések is, azzal is lehet nettó 250-300ezret keresni végzés után 3-4 évvel

de mindenképpen nézz utána az adott iskolának, mert a munkáltatók is tudják melyik milyen

2017. okt. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Tény, hogy vannak olyan OKJ-s tanfolyamok,amelyekkel nem mész semmire, de ez szerintem pár egyetemi büfészakra is igaz. Annyi, hogy van egy diplomád, amivel nem tudsz elhelyezkedni vagy ha el is tudsz keresel 120 ezret (ismerek ilyet). A nővérem OKJ-n tanulta a pénzügyszámvitelt és most bankban dolgozik +200k-s fizetéssel (+a juttatások /szépkártya, étel utalvány, stb.,/) és ismerek olyat, aki ugyanezt egyetemen végezte és most 120 ezerért gürizik. Az OKJ-s képzések általában 2 évig tartanak, egy egyetemi képzés pedig 3/4 év. Időtartamra mindenképp az OKJ nyer és, ha kifogod a jót akkor meg leszel elégedve vele szerintem. Nézz alaposan utána, megbízható iskolánál tanulj és nem jársz pórul.
2017. nov. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!