Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha orvos akarok lenni akkor...

Ha orvos akarok lenni akkor milyen iskolára érdemes jelentkezni, mi kell hozzá és milyen képzéseket javasoltok?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje eldöntöttem, hogy orvos szeretnék lenni. Semmelweis Ignác egyetemet láttam, de hallottam, hogy sokan a Pécsire mennek. 2 év múlva érettségizek és csak egy B2-es középfokú egynyelvű sima nyelvvizsgám van. Olyan iskolákat preferálok amelyek ingyenesek.

2017. aug. 26. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is: Az nem Semmwlweis Ignác egyetem hanem Semmelweis egyetem csak így, Ignác nélkül.


Magyarországon 4 orvosi egyetem van: Pesten, Szegeden, Pécsen és Debrecenben. Két emelt érettségi kell, egy biológiából és egy fizikából vagy kémiából. Orvosira mindkettőnek nagyon jól kell sikerülnie, mivel magas az államira a ponthatár. Önköltségen 1.350.000 a tandíj félévente, tehát évente két millió hétszázezer

2017. aug. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Emelt bioszt és kémiát vagy fizikát kell jóra megírnod. Ezekből vegyél érettségi felkészítős könyveket, és ha teheted akkor magántanárhoz járj el. Külön iskola nem kell hozzá.
2017. aug. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Melyek az államilag támogatott egyetemek? Mind a 4?


Valamint sebész szeretnék lenni,de pontosan nem tudom hogy melyik. És miben más a sima sebész a specializálódott ér-,szív-,plasztikai-,idegsebésztől? Mármint mit műt a sebész? Általánosságban az egész testet vagy mi?

2017. aug. 26. 20:44
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

MIn a négyen van államilag támogatott képzés, ha eléred az ehhez szükséges ponthatárt. Legmagasabb Pesten, a többi helyen kb egyforma, 420-465 környékén szokott lenni.


Nos, a szakosodás:

először 6 év általános orvosi egyetem

utána 2 év rezidensképzés

és utána még további 2-4 év a szakosodás, a legtöbb a sebésznél. Itt vlaszthatsz hogy szívsebész, plasztikai sebész stb. szeretnél lenni, és annak megfelelően folytatódik a szakosodás.


Tehát 10-12 év kőkemény tanulásra készülj. Ja igen, és attól hogy bekerülsz államira, még nagyon nem olcsó az orvosi. Pl a két Sobotta atlasz újonnan darabja 40 ezer, használtan már 20-25 ezerért is megkaphatod darabját. Plusz ugy a köpeny, papucs, sztetoszkóp stb. plusz a jegyzetek. Van amiből jó a másolt, de van amiből hasznos ha az eredeti van meg, plusz ha olyan mákod van, mint nekem volt, pont mikor nekem kellett, akkor hoztak be három olyan jegyzetet is, amit kénytelen voltam megvenni, mert másolatként még nem lehetett beszerezni. A három együtt 55 ezer volt.

2017. aug. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak a szakvizsga után lehet pénzt keresni? Csak mert 12 éves képzés és még pénzügyileg sehol nem vagyok.
2017. aug. 26. 20:53
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre kerülj be, informálódj az egyetemi képzésről, mert a kérdésed alapjan még nem vagy valami tájékozott a témában. Orvosi egyetem mellett nem nagyon tudsz dolgozni az első pár évben, később már lehet róla szó. Mind a négy egyetemen indul állami finanszírozással általános orvos szak.
2017. aug. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat.
2017. aug. 26. 22:12
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Megmondom őszintén nem egy orvosis ismerősöm van, de nekik van pénzük. Hiába kerülsz be államin, vannak könyvek, jegyzetek, eszközök, amiket még kell venni és nem olcsóak. Ez pedig nem az a szak, ami mellett lehet diákmunkázni, mert kb éjjel nappal tanulni kell, mert folyamatosak a számonkérés és hatalmas anyagrészek vannak.

Jelentkezésnél vedd figyelembe, hogy melyik iskola van közelebb hozzád, mert az utazás/albérlet/koli mindig nagy kiadás.

Sok sikert az emelt bioszhoz és kémiához.

2017. aug. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A Semmelweis Egyetem van a legközelebb. Hát a pénzszerzést meg kell valahogy majd oldanom. Most is alig találok diákmunkát pedig eddig minden lehetőséget megragadtam és csak pozitív visszajelzést kapott a közvetítőm.
2017. aug. 27. 13:42
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak most leszek orvosis, de nem vagyunk gazdagok, egy havi diákmunkával meglett a zsé az összes tankönyvre és felszerelésre, kolival és leutazással is kb annyiba fájsz a családnak anyagilag, mintha otthon lennél, szóval az egyetlen igazi kérdés, hogy a családod tud-e támogatni, mert a nagy kiadásokat tudod majd finanszírozni, de magadat eltartani már nem leszel képes.
2017. aug. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!