Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek az informatika...

Horaxel10 kérdése:

Szerintetek az informatika mely részén érdemes elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt vagyok,és még mindig nem tudom pontosan melyik szakra lenne érdemes jelentkezni.

2017. okt. 15. 16:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Proginfó vagy mérnökinfó? A programozás, mint elfoglaltság mindenképp gyakorlati, és az olyan tárgyaknak, mint matek meg infó, van elméleti és gyakorlati részük is (pl. bevezetés a programozásba elmélet, gyakorlat; együtt adják magát a tárgyat), így mindkét szakról elmondható, hogy gyakorlati. Inkább attól függ, hogy kizárólag a programozás érdekel-e, vagy a mérnöki dolgok is. Proginfón nagyon jól megtanítanak az alapokra, főleg, mert a szak lényegében matematika (a programozás arra épül) és informatika. Mérnökinfón már van fizika is, a matek tárgyak is inkább ahhoz vannak igazítva (van különbség mérnökinfós és proginfós analízis, lineáris algebra, stb. között), de legalább ha menet közben mégsem jön be annyira a programozás, még mindig van lehetőséged gyárakban, hasonló helyeken mérnöki munkakörben elhelyezkedni.


Tisztességesen viszont sehol sem tanítanak meg programozni, persze sok-sok infó tárgyat hallgathatsz mindkét szakon, de mindenhez csak alapot, látásmódot adnak, az egész főleg attól függ, hogy szabadidődben mennyit adsz hozzá ehhez; a jó programozót főként a plusz munka teszi azzá a kötelező tanulnivalókon kívül.


Helyet nem írtál, így mérnökinfóhoz én a BME-t, Óbudai Egyetemet ajánlom főként, nyílván előbbire nehéz, utóbbira könnyű bejutni.

Proginfóhoz az ELTE-t, mivel Pesten csak ott van ilyen képzés.

Ami még jó helynek számít Pesten kívül az a Szegedi, BME/ELTE nemzetközi szintű hírnév (ha tetszik, ha nem, az sokat dob a diploma értékén), és ott megtalálható mindkét szak.

2017. okt. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!