Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mondanátok úgynevezett kamu...

Mondanátok úgynevezett kamu szakokat?

Figyelt kérdés
2017. okt. 21. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
bölcsész média művészetek tánc germanisztika egyiptologia anglikisztika
2017. okt. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
pszichológia, kommunikáció, turizmus, szabad bölcsészet, filozófia, régészet, informatikus könyvtáros
2017. okt. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Kíváncsi lennék, hogy a második szerint miért kamu a pszichológia képzés. Az egy dolog, ha az ember nem ért egyet azzal, hogy a pszichológia tudomány, de szerintem a kérdező nem ilyen szempontból értette a "kamu szakokat". A pszichológusok 8-10 évig keményen tanulnak, és aztán el tudnak helyezkedni és aktívan dolgoznak. Ebben semmi kamu nincs.
2017. okt. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
ismerek egy nõt pszichológusnak készült harmadrangú riporter lett mert nem tudott elhelyezkedni de az arca nem lett kisebb
2017. okt. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Szóval ismersz egyetlen embert, aki végül nem is lett pszichológus, és nagyképű volt (aminek semmi köze ahhoz, hogy milyen szakma érdekli amúgy), és ezért szerinted a pszichológia egy kamu szak? :D
2017. okt. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Nem feltétlenül de mehéz vele elhelyezkedni. Ismerek egy srácot aki pécsen tanult most pincér ausztriában. Szóval nagyon nehéz vele elhelyezkedni. Nem mondom hogy nem lehet jól keresni de azért nem minden második hirdetés keres psyichológust ezért szerintem határeset.
2017. okt. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Érdekes, szerintem az ismerőseid inkább csak rájöttek, hogy ez annyira nem jövedelmező terület. Én a szakmában vagyok, egyáltalán nem nehéz elhelyezkedni a legtöbb területen, max. egy-két nagyon specifikus irány van, ahol kicsit nehezebb. De nem azért ment az ismerősöd pincérnek külföldre, hanem mert azzal még pénzt is lehet keresni.
2017. okt. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Ez így van meg mondta de nekem azért fontos hogy itthon tudjak dolgozni vagy a szakmámban külföldön.
2017. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Én vagyok a kettes. Szerintem kamu, mivel nem kell megerőltetniük magukat, a szak telített, így elhelyezkedni se tudnak nemhogy az alapképzéses viselkedés elemző diplomával, hanem a mesterképzéssel se.
2017. okt. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szabadbölcsész (még ott végzett középiskolai filozófia tanárom is azt mondta rá, hogy bemész, és kijött 3 évvel öregebbként, más nem változik, maximum válogatósabb leszek a whiskey-ek és a szivarok terén), kommunikáció (alapvetően nem is feltétlen "kamu" szak, mert bár borzalmasan könnyű a legtöbb helyen, ahol biztosítanak ilyen képzést, és a "fizetsz és átmész" elv érvényesül, de egész sok olyat ismerek, aki azzal el tudott helyezkedni, viszonylag a területén; ettől függetlenül elég sok sportoló-sztár-celeb-stb választja ezt a szakot, és nem (feltétlenül) azért, mert szakmába vág, hanem inkább mert könnyű papír), és én mondanám még a turizmust is (a legtöbb 2-3-assal átbukdácsolt ismerősöm turizmusra ment, KVIK és társai, amit 4-5 év alatt elvégeztek, majd mentek körülbelül pincérnek; a turizmus akkor nem "kamu", ha vannak ismerőseid, vagy családban valaki, akinek van étterme/szállodája/stb, esetleg neked ingerenciád arra, hogy legyen; de mivel szintén nagyon könnyű képzés, és tucat, mert a 'csak legyen valami papírom' réteg is előszeretettel arrafelé megy, így nevezhetjük "kamu"-nak).
2017. okt. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!