Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskola? Ha a kertészmérnö...

Középiskola? Ha a kertészmérnököt szeretném kitanulni, akkor szerintetek melyik a jobb, mert nagyon nehéz választani?

Figyelt kérdés

Kitűnő eredménnyel melyik? Egy mezőgazdasági szakgimnázium, ami szakmát is ad:ahol van gyakorlat, 1 idegen nyelv kell hogy magasabb iskolába tudjak menni.

tanárok szerint ide 3-as tanulók járnak nem vagyok odavaló.

2. lehetőség: Szilády Áron Református Gimnázium: félek, hogy ez túl monoton , ugye gimiben nem végezhető gyakorlat, 4 év után csak érettségi... szóval nem tudom , hogy melyik????????? tudom,nekem kell választani , de őrült nehéz.....


2017. okt. 21. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem: egy kertészmérnöki képzés nem számít nehezen elvégezhetőnek, így valószínűleg egy alap szakközépiskolából jött diák is meg tudja csinálni. Ebből kiindulva én az első opciót választanám, mert az több olyan ismeretet ad, amit majd lehet hasznosítani az egyetemen, valamint azt jóval kevesebb befektetett energiával is el lehet végezni, és még szakmát is ad.
2017. okt. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Gimnázium. Semmi hátrányod nem lesz azokhoz képest, akik szakgimiből jönnek. (A jelenlegi oktatási rendszerben SEMMIKÉPP nem választanék szakgimit!)
2017. okt. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen gimnázium.
2017. okt. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Viszont még mindig döntésképtelen vagyok, vajon kinek lehet hinni jobban egy pályávalasztási tanácsadónak, vagy szinte az összes tanárnak....gondolom a tanácsadónak.
2017. okt. 22. 07:13
 5/9 A kérdező kommentje:

Viszont, tulajdonképpen a mezőgazdasági szakgimnáziumnak van ugye külön a gimis része a közgazdasági a mezőgazdasági meg az informatika mellett. Hogy , ha mondjuk itt mennék a gimnáziumi részére , akkor az is van olyan erős mint a másik gimi? S itt van akkor gyakorlat ?


Sokan nekem azt mondták , hogy teljesen mindegy, hogy melyik iskolát választom, hiába erősebb az egyik az érettségi az mindehol érettségi onnan ugyanúgy tovább lehet jutni a fősulira és egyetemre. Pláne , hogy ugye a mezgés suli ugye

adja is a szakmát, meg azt hiszem az iskola állja a jogsit pénzben. No de mégis ezek után ugyanez a véleményetek? Szivem szerint én a mezg. Sulit választanám , én csak tanácsot kérek.

...ezt mondták nekem ,hogy nem azt fogják kérdezni; hogy milyen jó iskolába jártam , hanem hogy van e érettségi vagy nem. Meg ez a mezg . Suli már 1 idegen nyelvvel tovább enged.

????

2017. okt. 22. 07:25
 6/9 A kérdező kommentje:

A mezg suli neve hivatalosan ez: II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium

Iskola, Kiskunhalas, Magyarország


A Sima gimi neve: Szilády Áron Református Gimnázium. (Itt egy ismerősöm azt mondta hogy nagyon nehéz, s borzasztó sokat kell tanulni) a másiknál is nyilván biztos kell de ott talán nem gyötrik a gyereket annyira meg ha már gyakorlatban el lehet végezni az is nagyon jó.

2017. okt. 22. 07:30
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Ha egy suliban olyan diákok dominálnak, akik 3-sokkal vergődtek át az általánoson is, akkor én a helyedben elég demotiváló környezetre számítanék. "Hasonszőrűek" között talán jobban éreznéd magad.

De ha NEM akarsz tanulni, fejlődni, akkor válaszd azt. Az igaz, hogy mindegyik érettségivel be lehet jutni az egyetemre, és hát melegedni egy gyenge suli is megteszi...

(Nem a a lényeg, hogy "jaj de nagy versenyistálló" legyen, de az iskola légköre nagyon fontos. Hogy a többség igyekvő, vagy "sz*rok bele" hozzáállással bír. Ez ennek megfelelő tanári kart is vonz az adott suliba:( H*lye vagy, ha kitűnőként lógósok és számottevően rosszabb képességűek közé vágysz!)

2017. okt. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazad van! Köszi. Viszont fontos, hogy akkor elmenjek akkor mind2 iskola nyilt napjára
2017. okt. 22. 11:48
 9/9 A kérdező kommentje:
Hogy kicsit èrezzem ,hogy tényleg milyen.
2017. okt. 22. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!