Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes fellebbezni ha fősulin...

Érdemes fellebbezni ha fősulin ha az 5. passzív félév után elbocsátanak?

Figyelt kérdés
Fősuliról az 5. passzív félév után kaptam egy elbocsátó levelet holott nem kaptam semmi figyelmeztetést a jogkövetkezményekre vonatkozóan és nem volt zsinórba 3 passzív félévem valamint tudtommal nincs a passzív félévek számára vonatkozó szabályzás.
2017. okt. 22. 09:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Nem lébecolni hanem iskolába kellett volna járni ha már beiratkoztál
2017. okt. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

sztem 4 a határ, és van erre szabályozás

meg az egymás utáni félévekre is van talán 2

szóval mindenhogy bukta már.

2017. okt. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
De, van szabályozás. Én is négyről tudok.
2017. okt. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Akkor rosszul tudjátok, válaszadás előtt inkább utána kéne nézni...


Kérdező, a felsőoktatási tv azt szabályozza, hogy egyszerre csak két félévet szünetelhet a jogviszonyod, viszont azt intézményi hatáskörbe utalja, hogy ezt hányszor teheted meg (A hallgatói jogviszony egybefüggő szüneteltetésének ideje nem lehet hosszabb, mint két félév. A hallgató, a tanulmányi és vizsgaszabályzatban meghatározottak szerint több alkalommal is élhet a hallgatói jogviszonyának szüneteltetésével.)


Szóval keresd meg a suli szabályzatát, ha nincs benne kikötés, fellebbezz.

2017. okt. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha elbocsájtottak jó eséllyel benne van az egyetemed szabályzatában, hogy max hány passzív félévet engedélyeznek. Nálunk is 4 passzív szemeszter engednek csak összesen, függetlenül attól, hogy ezek nem egymás után voltak.

Figyelmeztetést meg nem szoktak ilyen miatt küldeni, csak az elbocsájtást. Fellebbezhetsz, de ha nem súlyos betegség vagy bármi nyomós ok miatt voltál passzívon el fogják utasítani.

2017. okt. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4es, utána néztem, nálunk is összesen 4 félév engedélyezett...
2017. okt. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Nálatok. És? Ez nem jelenti, hogy mindenhol...
2017. okt. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na de ha kirúgták akkor jó eséllyel náluk is így van. Meg hacsak nem mindenki egy helyre jár itt több egyetemen is 4 alkalommal engedélyzik a passziválást.
2017. okt. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ugyanezt írtam ,erre engem lepontoztak pff elmentek ti a..
2017. okt. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Eltén bármennyit lehet, de 4 félév felett engedélyeztetni kell, alatti elég simán a Neptunban passziválni...
2017. okt. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!