Melyikre menjek?

Figyelt kérdés

Pálya választás előtt állok. Már leérettségiztem,viszont jövőre mennék egyetemre.Sajnos,úgy igazán semmi sem érdekel,igazából úgy vagyok vele,hogy csak a fizut nézem pályaválasztás szempontjából. Azonban ,amit kinéztem (mérnökinformatikus ) a külön tanárom (infó tanár) óva int tőle,hogy én nem bírnám és nem nekem való,inkább a tanárt ajánlja (matek infó tanár).Azonban ez nekem azért nem tetszik mert túl keveset keres.. de ha tartanék külön órákat ,akkor talán meglenne a havi 400e,de ez túl sok szabad időmet rabolná el..


Ti melyiket választanátok? Valóban olyan nehéz a mérnök infó szak? :/



2017. okt. 23. 22:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

valóban nehéz (legalábbis a BME-n)..

de elegendő kitartással és minimális tehetséggel le lehet tolni.

2017. okt. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem ismerjük a kompetenciáidat, viszont bármilyen informatikusi pályát csak és kizárólag a fizetés miatt választani borzasztó nagy hiba. Átlagos képeségekkel is el lehet végezni, viszont nagyon nagyon sok szorgalom és kitartás kell hozzá. És a pénz nem fog ekkora motivációt adni. Arról meg nem is beszélve, hogy az egyetem végeztével nem áll meg a tanulás, folyamatosan kell magadat képezni (technológiák nagyon gyorsan változnak, mint ahogyan a piaci igények is).


Olyat válassz, amit szívesen is csinálnál (gondolkodj el azon, mi a hobbid). Mert ha teszem azt valaki nem szeret programozni és 8 órába azt kell csinálnia, akkor igen könnyen ki fog égni az illető.

2017. okt. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom melyik tanár keres havi 400-at:D

Azért az is fontos hogy mihez kell külön infó tanár... ha ahhoz hogy excelben menjen a feladat vagy accesben vagy hogy programozási algoritmusokat tanuljatok.


Amúgy meg a programozók többsége nem 8 órát programoz hanem 10-et meg ha otthon is van kedve csinálgatja.

Mint ahogy egy mérnök se 8 órát dolgozik csak 8 órát van benn, de otthon is gondolkodik hogy mit hogy kellene csak ez ugye nem ilyen nyilvános.

2017. okt. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

1:Én az OE-re terveztem volna menni.


2:Nincs hobbim és semmi se ,amit annyira szeretnék csinálni..ezért is kénytelen vagyok legfőképpen a fizetést nézni :/ Még így sem ajánlod az informatikát?


3:úgy keres annyit,hogy nagyon sok külön órája van.2x 45 (általában így járnak) az 5000 ft.Egyébként a programozás a fő ok,ami miatt elkezdtem hozzá járni.

2017. okt. 24. 21:39
 5/18 anonim ***** válasza:
46%

Elég kemény info tanár lehet

Egy infó tanár nem kap épp hatalmas fizetést, de ha 200 ra is tesszük ami igencsak felső kategória akkor is havi 80 órát kell bevállalnia:D

Ergó havi 240 órát dolgozik:D Ez azért elég tetemes:D

2017. okt. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Azért kétlem,hogy "csak" 200at keresne.Több kocsija is van illetve elég jó életkörülmények között lakik..:D
2017. okt. 26. 15:05
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Ha csak a pénz motivál akkor szerintem nem fogod olyan sokra vinni. De majd kiderül.
2017. okt. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Miből gondolod?
2017. okt. 26. 18:50
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert a média azt mutatja, hogy az informatikusokból hiány van és elkezdenek magas fizetésekkel dobálózni, de a valóságban a JÓ informatikusból van hiány. Attól, hogy elvégzed az egyetemet nem leszel jó (az ott leadott anyag alapoknak az alapjai lényegében). Vagyis marad az, hogy képezned kell magadat, el kell menni gyakornokoskodni stb. Tehát végig kell járnod a ranglétrát. És a ranglétra alja azért nem túl kecsegtető (főleg ha azt egyetem mellett kell kitaposni, a saját szabadidődet felhasználva). Ha nem találsz a pénzen kívül más motivációt, akkor nem lesz meg a lelkesedés, a kitartás, a szorgalom, hogy plusz időt és energiát rakj az egészbe.

És ezt a cégek is észreveszik. Egy motiválatlan ember gyengébben teljesít. Nem véletlen, hogy a multik mindenfélét biztosítanak az ott dolgozóknak (pl. konditerem), mert még egy motivált egyén is ki tud égni és ezt plusz juttatásokkal próbálják kikerülni.


Így igazából irreleváns, hogy a mérnökinfó mennyire nehéz. Magával a diplomával nem tudsz kezdeni semmit, ha nincs hozzá plusz tudás (ezért is mondják, hogy "nem a papír számít", nem az határozza meg az ember feladatkörét, illetve a fizetését, hanem az, hogy mihez is ért igazán).

2017. okt. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

Ha még nem tudod mire menj, folytathatod gimnáziumokban, így csak tovább tanulsz nem szakot, és le is érettségizel. Utána tanulhatsz szakmát, egyetemre is tudsz menni a te döntésed. Informatika ágazatra érdemes jelentkezni. Nagyon sokat keresnek az informatikusok, sőt még hiány is van Magyarországon. Mindenhol mondják, hogy most érdemes elkezdeni az informatikai ágat. A te döntésed. Lehet, hogy ezek jól hangzanak, hogy sokat keresnek, de hozzá nagyon sokat kell tanulni, és nem csak számítógép újratelepítést kell ott csinálni. Persze nem kell ettől megijedni, ezért tanulod 4 éven keresztül. Az én iskolámban, ahol tanulom a szakmát, nagyon tisztelnek bennünket.


Emellett orvosok is nagyon jól keresnek, például a sebészek.

2017. okt. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!