Melyikre menjek?

Figyelt kérdés

Pálya választás előtt állok. Már leérettségiztem,viszont jövőre mennék egyetemre.Sajnos,úgy igazán semmi sem érdekel,igazából úgy vagyok vele,hogy csak a fizut nézem pályaválasztás szempontjából. Azonban ,amit kinéztem (mérnökinformatikus ) a külön tanárom (infó tanár) óva int tőle,hogy én nem bírnám és nem nekem való,inkább a tanárt ajánlja (matek infó tanár).Azonban ez nekem azért nem tetszik mert túl keveset keres.. de ha tartanék külön órákat ,akkor talán meglenne a havi 400e,de ez túl sok szabad időmet rabolná el..


Ti melyiket választanátok? Valóban olyan nehéz a mérnök infó szak? :/



2017. okt. 23. 22:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
30%

Miből gondolom hogy ,,csak" 200 at keres?

Onnan hogy volt tanárom 3 diplomával és mestertanárival és ő keresett havi 200 körül, efelé nem lehet menni.

Nem, nem irodalom tanár volt hanem gépészmérnök.


De amúgy keress rá a tanárok maximális fizetésére... az nyilvános.

Szóval marad a minimum 80 óra oktatás:)



Legutolsónak meg

Honnan szeded ezt? Csak nem a hírekben mondják?

Elmondanom neked hogy rengeteg kezdő informatikus van munka nélkül vagy épp nem megy arra a területre dolgozni mert vagy nincs tapasztalata és nem veszik fel, vagy ajánlanak neki 90-130 ezerig egy fizut.

Ne sértődj meg de 14 évesen azért vajmi kevés élettapasztalatod van, főleg informatika területén. Az amit ott oktatnak kb semmi.

Az meg megnézem hogy van ahol külön ,,tisztelik" az informatikus 9.-eseket.

2017. okt. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
36%
Utolsónak. Nem vitázni szeretnék veled de ezt te sem tudod. Nincs tapasztalatod szakorientáción. Csak jobban tudom mit írok, ha már informatikát tanulok.. Informatika nem csak abból áll, hogy újra teszed a géped, meg felteszed a google chrome-ot stb.. Ez ér kb 90 000 Ft fizetést. Ha programozól C# nyelvben, vagy C++ nyelvben megkapod a havi 600 000-et is. Nem tanulod, nincs rá tapasztalod, azt se tudod mi az az egész informatika inkább ne figurázz ki, köszi. Elég undorító dolog.. És nem, nem hírekből szedem.
2017. okt. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
48%

A korod eltaláltam nem? Mióta tanulod az informatikát? Általános iskolát kilőve?


Az hogy az informatikát te egy kalap alá veszed mindennel köze nincs az egésznek hozzá. Ez egy gyűjtő fogalom ha már ezt tanulod.

Az informatikába tartozik a programozás, webfejlesztés, applikációkkal fejlesztése/dizájnolása, adatbázis kezelés működtetés, hálózatokkal kapcsolatos műveletek stb stb.

Az hogy te kiemeled a programozást az egy dolog. Az informatika gyűjtő fogalom. Akárcsak a gépész.


Itt nem a kifigurázás van... Csak látszik hogy semmi élettapasztalattal írsz és még legalább 4 év kell érettségiig.

Valós ismereteid vannak programozás téren hogy nem csak a hírekből szeded az információt? Netán tapasztalat? Munka? vagy a tanárok mondják?

2017. okt. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 éven keresztül dolgoztam programozói munkakörben (főleg C++), havi bruttó 450 körül volt a fizetésem. A végén mikor eljöttem az új kollégát bruttó 380 ezres fizetéssel vették fel a helyemre.
2017. okt. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem. 12-es vagyok, de köszi a tippeket. Általánosban mióta lehet szakmát tanulni? Na de én nem folytatom a vitát, ülj le, egyes.
2017. okt. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
14es, és sokat számított az egyetemen elsajátított dolgok? Vagy valóban csak egy töredéke annak a tényleges tudásnak ,amit kell alkalmazni?
2017. okt. 27. 14:07
 17/18 anonim ***** válasza:

Egyetemen nem tanítanak meg programozni, max kiadják a feladatot hogy csináld meg.


Használni csak a töredékét fogod ha programozol, de nem azt a programozást várják el mint egyetemen tehát szummázva ott vagy mind kettővel.

Egyetemmel van esélyed gyakornokoskodni, és nagyobb tudásra szert tenni több pénz. Anélkül meg nincs annyi szivatós tárgy viszont a munkáért kezdetben kuncsorogni fogsz.

Infó: Az informatikusok 80%-a felsőoktatást végzett

2017. okt. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#16: Mivel én villamosmérnökként végeztem és úgy dolgoztam programozóként, ezért az elején nehéz volt, nagyon sok mindent kellett megtanulnom amit nem tanítottak meg (mivel nem is ezen a részen volt a képzés hangsúlya). Amikor jött az új kolléga, akkor pár napig nekem kellett megismertetnem vele az elvégzendő feladatokat. Ő mérnökinformatikusként végzett és hát nem igazán tudott sokkal többet mint én mikor odakerültem. (Most hogy tanítás során nem mentek kellően bele a témába, vagy csak ő rendelkezett kevés tudással azt nem tudom...)

Egyébként igen, sokat számított. Magamtól nem biztos hogy nekiálltam volna a programozásnak, de az egyetem megadta hozzá a kezdő lökést.

2017. okt. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!