Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csinál egy humánkineziológ...

Mit csinál egy humánkineziológus, illetve hol tud elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok, és félek, hogy gyógytornásznak nem vennének fel a Semmelweis Egyetemre, másik ötletem a humánkineziológia volt, ami ELVILEG, ahogy én értelmeztem, egy olyan gyógytornász, aki diagnózist is felállíthat. Csak mesterképzésen indul, viszont körülbelül bármilyen alapképzésre felvehető, ezért értetlenkedek, illetve mivel még olyan ismerősöm sincs, aki hallott volna erről. Ez egyáltalán egy ,,létező dolog"?

2017. okt. 24. 17:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint a humánkineziológust nem érdemes összehasonlítani a gyógytornásszal. A humánkineziológusnak legfőképp az élsportra van rálátása, az élettani háttérrel, különböző mérő és mérési módszerekkel, táplálkozással, terheléssel kapcsolatosan. Nem gondolnám, hogy pl. egy agyvérzés után, ő képes lenne újra megtanítani a beteget járni (elég szélsőséges példa, csak lásd, hogy a kettő szakma nem összehasonlítható). Ugyancsak véleményem szerint nincs meg a megfelelő anatómiai háttertudásuk és a különböző mozgásszervi vagy belgyógyászati kórképek megfelelő ismerete sem, ahhoz, hogy hatékonyan gyógyítani tudjanak egy beteg embert. Tudomásom szerint az egészségügyben nem is tudnak elhelyezkedni, mely szintén nagy különbség.
2017. okt. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!