Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után 3 évvel egyetem...

Érettségi után 3 évvel egyetemre menni ilyen matektudással?

Figyelt kérdés

A Széchenyi István egyetemen érdekelne az AUDI Hungária járműmérnöki kar.


3 éve érettségiztem. Matekom mindig 2-es volt, sosem tanultam rá. Az egyetemre viszont simán bejutnék, nevetséges (tulképp nincs is) követelmény. A bent maradás megint más tészta :D


Tehát. Következő szeptember lenne a cél (vagy esetleg 2 évet is gyúrnék rá, úgy is össze kéne magam szednem anyagilag is). Addig szépen bevágnám külsős segítséggel a középsulis matekot, amilyen jól csak lehet.


Eltudnám végezni a mérnöki képzést? Mennyire nehéz? Egész jól megértek mindent, amit kell. Jól látom az összefüggéseket. Lehet, hogy mindig 2-es voltam, de az csak azért volt, mert cartam bele az egészbe. Amikor oda kellett tennem magam, akkor szépen bevágtam egy-két anyagot úgy, hogy az simán max pontos dolgozattal lett lezárva.


Van egyáltalán értelme ebben a szakmában gondolkodni? Engem alapjáraton érdekelne, szeretem a műszaki dolgokat. "Mekkora" jövőt kínál? Állítólag mérnök mindig fog kelleni.. :D A fizetésük sem a legrosszabb. De mondjuk elképzelésem sincs róla mit csinál egy mérnök az irodájában... Nehéz, idegölő meló? :D


2017. okt. 25. 20:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha képes vagy behozni a matekodat, és aztán azt tanulni, akkor nyilván érdemes. Ha nem vagy képes behozni a matekot és aztán egyetemi szinten tanulni, akkor nyilván nem érdemes. Nyilván csak akkod fogod megtudni, ha megpróbálod. Erre nincsen tuti recept meg nagy általánosságok, ahogyan a mérnöki szakma is valakinek nehéz és idegölő, valakinek meg nem. Az én mérnök ismerősöm dolgokat tervez meg számol, szóval ha szereted ezt csinálni, akkor hajrá, máskülönben meg valószínűleg nem a te világod.
2017. okt. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!