Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után szeretnék...

Érettségi után szeretnék dolgozni, semmiképp nem akarok egyetemre menni. Mit tanácsoltok, mit csináljak? Milyen OKJ képzéssel lehet normális, megfizetett munkát találni?

Figyelt kérdés

Csak egy érettségivel tudnék dolgozni valahol?

Tudtok nekem olyan OKJ képzést mondani, amivel el tudnék helyezkedni, normálisan megfizetnek? Akár fizikai munka is jó lehet.


2017. okt. 26. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Fiú/lány vagy? Ez azért fontos!
2017. okt. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
2017. okt. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézz szét!
2017. okt. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Mi a normális fizetés?
2017. okt. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
IT szektor.
2017. okt. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Fiú vagyok. IT szektoron pl az üzemeltetésre gondolsz? Van egy műszaki informatikus okj és egy szoftverfejlesztő okj is az iskolámban, melyikre lenne érdemes menni?
2017. okt. 27. 08:09
 7/11 A kérdező kommentje:
Normális fizetés, hogy tudok bérelni egy kisebb lakást (garzont akár), rezsit be tudjam fizetni és kajára is fussa. Sprórolni amúgy sem tervezek egyelőre.
2017. okt. 27. 08:45
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól sejtem előbb-utóbb viszont szeretnél majd spórolni, és nem lesz elég a kis garzon, szóval azt is kalkuláld bele, hogy ha a kezdőfizetés csak erre is elég, nehogy később, amikor már több kellene ne tudj előrelépni.


Csak egy érettségivel is tudsz dolgozni, de szerintem az az a kategória, ahol nem jellemző, hogy később többre futná a garzonnál (legalábbis sokkal nehezebben, mint ha még most elvégzel egy OKJ-t), úgyhogy mindenképpen tanulj ki valamilyen szakmát.


Nem vagyok viszont képben a szakmákban, szerintem először döntsd el, hogy nagyjából milyen területen képzeled el magad évtizedekig dolgozva (úgy kb., mert gondolom nem minden jöhet szóba kisgyermekápolótól a az ipari szigetelő bádogosig), utána nézegess állásajánlatokat ott, ahol dolgozni szeretnél, így látod, hogy melyik kategória kb. milyen fizetéssel mozog. Majd ezután nézd meg, hogy milyen lehetőséged van, milyen OKJ-t tudnál elvégezni (nem tudom hol laksz, de gondolom nem mindenhol van mindenféle képzés).

2017. okt. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Budapesten lakom. Nem több évtizedre tervezek most munkát választani. Pár évig csinálom max, addig nyelvet tanulok és ha már elfogadható szinten megy, költözök is külföldre.


Most még el nem tudom magam elképzelni úgy, hogy egy dolgot csináljak egész életemben. Sokan csinálják, hogy pár évente váltanak és mást dolgoznak. Mellesleg nem is akarok sokáig Magyarországon élni. Rossz fizetés, bunkóak az emberek. Utálom az egész mentalitást. Volt lehetőségem a nyáron több országban is diákmunkát vállalni, pénz se volt rossz, és egészen más (jobb) volt az egész.


Külföldön meg nem kell majd beérnem egy garzonnal, hanem érettségi+szakma kombóval jó életet lehet élni olyan fizetéssel, hogy nem kell centizgetni, hogy gázszámlát fizetek be, vagy kaját veszek éppen.


Csak addig keresek valami olyan OKJ-t, amiből el lehet lenni. Mert találtam betanított raktáros munkát (még érettségi se kell) nettó 170 ezerért+túlórázni is lehet. De ha találnék jobban fizető munkát OKJ-vel, akkot azt elvégezném.

2017. okt. 27. 12:09
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az IT szektor mindenképp megéri. Tehát ezzel kapcsolatban keress OKJ-t.

Mindenki mostanság arról álmodik, hogy külföldön dolgozzon, mert ott minden olyan jó. Ahhoz viszont tenni kell, jónak kell lennie az embernek abban amit csinál. Nem egy esetről tudok ismerőseim közül, akik inkább visszajöttek. Arra pedig ne számíts, hogy külföldön nem lesznek veled bunkók. Te bevándorló leszel a szemükben.

2017. okt. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!