Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után szeretnék...

Érettségi után szeretnék dolgozni, semmiképp nem akarok egyetemre menni. Mit tanácsoltok, mit csináljak? Milyen OKJ képzéssel lehet normális, megfizetett munkát találni?

Figyelt kérdés

Csak egy érettségivel tudnék dolgozni valahol?

Tudtok nekem olyan OKJ képzést mondani, amivel el tudnék helyezkedni, normálisan megfizetnek? Fizikai munka szóba jöhet, de lány vagyok! Az irodai munka nem a világom. szeretek a szabadban lenni, imádom a mezőgazdaságot. Ötlet?



2015. jan. 11. 16:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6%
Miért nem akarsz egyetemre menni? Nem akarok itt vitát generálni, de az éresstésigvel kitörölheted a segged, és az okj se sokkal jobb.
2015. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ez csak egy kérdés, miért lenne belőle vita? :O

Nem akarok tanulni. És nincs is olyan szak, ami érdekelne, így csak elcsesznék 3,5 évet... aztán lehet diplomával sem érnék többet. Ezért gondolom, ha lenne valami szakmám, jobban el tudnék helyezkedni.

2015. jan. 11. 17:17
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Az lehet, hogy nincs kedved tanulni, de azért nem mind1, hogy annyi pénzért szenvedsz valamilyen munkával amiből éppm hogy nem halsz éhen, vagy, hogy egyetem után keresel 5-ször annyit egy idorában, ahol nem kell kint dolgozni pl télen a -10 nyáron meg a +30 fokban.
2015. jan. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nos, nem olyan munkát akarok, amiből nem halok éhen. És nekem nem mindegy, mit dolgozok. Még most igen. Nyári munkában szenvedtem, borzalmas volt, de kellett a pénz. De így ezt nem szeretném hosszútávon.
2015. jan. 11. 17:35
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Krutoj Prianik: nem mehet mindenki egyetemre, minthogy nem dolgozhat mindenki irodában sem.
2015. jan. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Aiofe válasza:

Ha megteheted, hogy tanulj, mert nem kell magadat eltartani, és a tanulmányi eredményeid is jók, akkor tanulj. Már csak azért is, mert könnyebben találsz jól fizető munkát mondjuk növénydoktorként (diplomás képzés), mint kapálóemberként. Lányként is lehetsz növényvédős, környezetvédelmi mérnök, növénytermesztő mérnök stb.


[link]

2015. jan. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Koszonom valaszod!

de az a helyzet, hogy minel hamarabb le akarok lepni "itthonrol", mielobb munkaba szeretnek allni. A kkornyezetvedelemmel (elvileg) nem sok lehetosegem lenne, ezzel tehat nem is foglalkoztam. Sajnos nekem sok az az ido, amig megszerzem a diplomat, igy egy egyeves kepzesben gondolkozom. Aztan lehet majd tobbet es tobbet, ahogy alakul. (Es lehet, novenyorvosival sem tudnek elhelyezkedni)

2015. jan. 12. 16:21
 8/15 Aiofe válasza:
0%
Ha le akarsz lépni otthonról, akkor se mondj le a diplomáról. Akkor legyen munka melletti tagozat fősulin, egyetemen, de a hosszútávú jövődet teszed tönkre, ha lemondasz a diplomáról. Az 1 éves képzéssel vesztegeted az időd: a munkaerőpiacon pont annyit ér, mintha csak érettségid lenne, nem keresel tőle többet.
2015. jan. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
72%

Hagyjátok már ezt az egyetemet... Mai világba az a hülye aki egyetemen töltse el az éveit.. Egy jó szakma kell, jó nyelvtudással és irány külföld, akár Németo., nincs messze és nagyon sok álláslehetőség van, persze okosan kell, nem naivan.. Még egy felszolgáló/mosogató is jobban keres kint, mint itt néhány tanult ember aki mégsem a diplomájának köszönhető helyen van...Gratulálok, tanult vagy, de nem sokat érsz vele. Van agrár mérnök ismerősöm és egy kis bankig tudott vele eljutni ahol alkalmazták, mert máshová nem vették fel, pedig nagyon sok helyen próbálkozott és megkapta, hogy azért mert túlképzett.. na ennyit erről. Egyetemre meg fősulira is nagyjából lehetetlenné tették a bejutást, 420 pont? annyi lenne a max, mi lesz ha nem lesz többletpontja valakinek (nyelvvizsga hiányában stb) akkor benézte a majdnem kiváló érettségit?



Kérdező, [link] - itt nézz szét! :)

2015. jan. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Irigykedsz utolsó? Azért erős túlzásnak érzem, hogy hülye aki egyetemen tölti az idejét. Mi van ha én nem egész életemben mosogatni akarok meg porszívózni günteréknél? Onnan nem fogsz fejjeb lépni, max ha kineveznek főmosogatóvá. Az, hogy a 420 pont meg elérhetetlen erős túlzás. Ha nincs nyelvvizsgád az kinek a hiábja? A miénk? Egyébként sem csak azzal lehet plusz pontokat szerezni, hanem például emelt érettségivel.
2015. jan. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!