Valyon fevesznek?

Figyelt kérdés
Ha jelentkezek egy kevèsbè jó hírű de közkevelt iskolába irodai titkárnak,8.èvfolyam után,ès azt jó èretsègivel,sikeres szakmával elvègzem,mennyi az esèlye annak hogy utánna felvegyenek az orvosira pszichológusnak?

2017. okt. 27. 20:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
46%
Én orvosis vagyok, igaz, hogy csak elsős, de amúgy nem kell nagy feneket keríteni a napi nyolc óra tanulásnak. Egyrészt ennyi tanulás szinte tutira nem egyenletes hatásfokú, másrészt, simán van, hogy ülsz a könyv felett és facebookozol, aztán még talán te is elhiszed, hogy az masszív órahosszú tanulás volt. :D Egy 420 (Pesten 440) körüli szakra bekerülni azért nem azt jelenti, hogy a krémek krémje vagy, de mivel simán van, hogy nem jön össze ennyi akkor is, ha nem vagy hülye, előfordul, hogy újra kell felvételizni. Ez nem azért van, mert annyira nehéz ide bejutni, hanem azért, mert a legtöbben kifejezetten orvosok akarnak lenni, akik ide jelentkeznek, szóval nem olyan, hogy ha pénzügy-számvitel helyett menedzsmentre vesznek fel, akkor megy tovább az élet, hanem ha nem ide vesznek, akkor nekimész még egyszer. Amúgy suliban nem voltam hármas, de szinte sose tanultam. Nyilván a többi nem magolós emberrel ezt megszenvedjük, de csomó felsőst ismerek, akik simán pocsék jegyekkel jöttek, és megtanultak tanulni, mert muszáj volt. Én is minden nap leülök latin szakszavakat magolni, mert ezt akarom csinálni. Ugyanúgy, egy csomó embert ismerek, akik tájékozatlanok meg nincsenek a logika csúcsán sem, de egy anatot simán behúznak korrekt módon, mert egész életükben azt csinálták, hogy leültek a dolog mellé és megtanulták, ehhez nem kell okosnak lenni (persze, nyilván nem árt).
2017. okt. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
*nem nyolc óra, hanem 80 százalék, sorry, de akkor amúgy az pláne nem effektív
2017. okt. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Valahogy nem szeretnék olyan orvoshoz kerülni, aki lazán veszi az egyetemet. És akkor majd mit mond ha nem tudja mi a betegségem, bocsi éppen nem voltam a helyzet magaslatán, épp meguntam tanulni amikor ezt az anyagrészt vettük? Hallottam, hogy nagyon szigoruak a vizsgák, szobatársam amire azt gondolta, hogy megér egy négyest is, azért simán meghuzták. Végre egy egyetem, ahol nem engednek át mindenkit olyan lazán (mint az én szakomon), bár igy nem is csoda, hogy a fele kibukik vagy megunja.
2017. okt. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
10%

Már bocsi, de ki beszélt arról, hogy nem veszem komolyan az egyetemet? :D Pont arról volt szó, hogy leülök és megtanulom, mert ez a deal, csak azt kell látni, hogy ez egy megcsinálható dolog, ha értelmesen osztod be az energiáidat. Nyilván nem akarok belemenni a fejtegetésekbe, mert még mindig elsős vagyok, de egész nap orvosisokkal vagyok körülvève, csomó felsőbbéves ismerősöm van, akik már túlvannak a nehezén, és közülük sem észlény mindenki, csak leültek és megtanulták. Nehéz? Igen. Az emberek krémjének kell lenni ahhoz, hogy megcsináld? Nyilván nem, mert nagyon sok mindenen mùlik, hogy megcsinálod-e. Nem értem, hogy mi nem volt világos ebben, mert olyan, mintha két nagyon más dologról beszélnénk. Tudnék róla úgy panaszkodni, hogy mindenki, aki nem orvosis azt higgye, hogy amúgy tökéletes vagyok, de még így is egy varázslat az orvosi, ami mást sem akar, csak kigáncsolni meg visszahajítani, ha nem vagy méltó? Sure. Elsős vagyok, és máris folyton ezt csinálom.


Be kell látni, hogy van, hogy az embernek nem mennek a dolgok, és akkor rá kell dolgoznia. Néha végigtanulod a napot és nem vagy effektív. Ember vagy. Nem lesz belőled rossz orvos akkor sem, ha vannak nehézségeid az egyetemen. Szerintem az emberek túlnyomó többségének bőven akad, pont azért, mert átlagosak vagyunk, ez mef egy jó nehéz szak. Az orvosi kívülről elmondás alapján baromi ijesztőnek tűnik, de kevés kiemelkedően okos embert látok magam körül. Egy kettesért is nagyon sokat kell tudni. Nem kap olyan ember orvosi diplomát, akinek nincs meg a tudása, de akkor is vannak mindenkinek határai vagy rossz időszakai, ez nem feltétlenül az egyetem hibája vagy az, hogy nem vagy elég nagy parafenomén ahhoz, hogy megtiszteljenek egy orvosi diplomával.


Én - a jelenlegi belátásom alapján, ami annak ellenére, hogy friss egyetemista vagyok, és nem is ez lesz a legnehezebb évem, szerintem mégiscsak több, mint a szobatársak, már bocsi - biztosan senkit nem riasztanék el az orvositól. Nyilván nem fogsz minden csillagos ötös demódra matricát kapni, de ez, hogy a legjobbak között kell lenni, hatalmas ferdítés. Egy átlagos intelligenciájù ember simán képes ennyi dolgot megtanulni, csak rutin kell hozzá meg az, hogy masszívan erőltesse. A lemorzsolódási arány sem arról árulkodik, hogy elvégezhetetlen. Ha meg az átlagnál jobb képességű vagy, akkor juhé, mert a betegeiden nyilván nagyobb valószínűséggel alkalmazod majd a tudást.


Egyébként meg gondold el, hogy nekem mennyi orvosis szobatársam van, az orvosis csoporttársaimról meg évfolyamtársaimról nem is beszélve. :D Akárkihez oda tudok menni és meg tudom kérdezni, már ha lenne értelme pár embertől hallott szubjektív vélemények alapján sarkos véleményt formálni. Mert az egy másik kérdéskör, hogy egyébként nincs.


Amúgy meg úgy vagyok vele, hogy fiatal vagyok, ezt szeretném csinálni, szeretném tudni ezeket a dolgokat, és ja, hát sokszor úgy kell bevágni, mint a telefonkönyvet, és nem kellemes, de most még plasztikus vagyok és képes vagyok elviselni. Aztán lehet, hogy valamikor elhasalok, de hát bumm. Nem biztos, hogy azért lesz, mert rajtam kívül csak a szuperemberek tudták volna megcsinálni, sőt, biztosan nem azért lesz. Teljesen megértem, hogy miért gondolod, amit gondolsz, de ez szerintem tipikusan az, hogy nagyon könnyen látjuk emberfelettinek a másik teljesítményét, miközben nem biztos, hogy az.

2017. okt. 31. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%

Ne haragudj, akkor félreérthetően voltam, nem rád gondoltam mikor azt írtam, hogy lazán veszi az egyetemet.


Ezt nem értem miért írtad, hogy gondoljam el mennyi orvosis vesz téged körül, pont ezt írtam én is, hogy orvoskoliban laktam. Engem ugyanannyi orvostan hallgató vett körül, és ugyanúgy láttam és hallottam milyen a szakjuk, és beszélgettem éppúgy elsőssel mint végzőssel, kibukottal, vagy olyannal aki önként hagyta ott az egyetemet, de még olyannal is, akinek már öngyilkos hajlamai voltak, mert az utolsó vizsgájára készült, ami ha nem sikerül, akkor kirakják az egyetemről és fizethet vissza 6 millió forint tandíjat az államnak. Nekem úgy tűnt ez alapján, hogy mégsem olyan könnyű ezt elvégezni.


Ha te egy olyan egyetemen vagy, ami szerinted teljesen laza, akkor jó helyre jelentkeztél. Azt azért ne felejtsd el, hogy elsős vagy, magyarán 2 (kettő) hónap telt el azóta, hogy megkezdted a tanulmányaidat, ami valljuk be igen csekély szám ahhoz, hogy egy reális véleménnyel tudj nekünk szolgálni. Szívesen meghallgatnám egy év múlva is a személyes véleményed.


De félreértés ne essék, nem vagyok rosszindulatú, szívből kívánom, hogy ugyanilyen lendülettel folytasd és végezd el ezt a szakot, és váljék belőled egy jó orvos!

2017. nov. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
38%
Köszönöm, de szerintem megint félreértettél. Arra akartam célozni, hogy másmilyen megélni az egyetemet, és más azt az ott tanulóktól hallva elképzelni. Ugyanúgy mást mondanak az orvosisok egy nem ugyanoda járónak. Amúgy nem értem, miért van az összes válaszom lepontozva, mert oké, hogy még csak két hónapot jártam, én sem állítottam, hogy az olyan sok lenne, de erről nem tehetek, viszont tény, hogy van rálátásom, bizonyos szempontból több rálátásom is, hiszen mégiscsak az én szakomról beszélünk, a kérdés pedig az, hogy az emberiség krémjének kell-e lenni a bejutáshoz. Ugye, ha használhatatlanak a válaszaim, akkor eleve látványos, hogy nem. :D
2017. nov. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
59%
Amúgy azért írtam, hogy gondolj csak bele, mert minden állításodat az orvosis kolira alapozod, és mivel én is ott lakom, így nem tudom, hogy miért kellene egyik benyomásnak legitimebbnek lennie a másiknál. Én is sok és sokféle orvostanhallgatóval beszélgetek, nem csak saját magam találom ki a tapasztalataimat.
2017. nov. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Rám ne nézz, én nem szoktam senkit pontozgatni. Viszont itt gyakori kérdéseken ez a módi, imádnak mindenkit lepontozni.:D


Az, hogyha téves információval látnak el a körülöttem lévők, már nem az én hibám. Mondom én ezt hallottam, nyilván nem éltem meg, nem is bírnám az orvosit. Viszont te komolyan kinézed egy irodai titkárból vagy más szakmunkás képzőből jövő emberből, hogy utána orvosnak áll? Nem akarok senkit lenézni, de azért na.. Gondolom nem 280 a ponthatár oda.

2017. nov. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
59%
Jó, hát azt azért nem, de fő a pozitivitás. :DD Akkor viszont a többieknek jelezném, hogy én tényleg abból élek, amit felsősöktől hallok, és ők is hús-vér emberek. Amúgy pont az anyag olyan, hogy igazából ideg kell hozzá, hogt megtanuld, főleg az alapozó és a pre-klinikai modulban, ahonnan a legtöbben ki szoktak esni.
2017. nov. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!