Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom mit tanuljak az...

Nem tudom mit tanuljak az egyetemen?

Figyelt kérdés

Arra a szakra, ahova szívesen mennék (pár hónapja találtam ki) kell emelt, de nem vagyok felkészült hozzá, nem tudnám úgy megírni, hogy fel is vegyenek. Nem tudom halasszak-e egy évet vagy egyből menjek tovább egy másik szakra. Viszont minél többet filózom rajta, annál inkább elbizonytalanodom és oda lyukadok ki, hogy fogalmam sincs mit akarok. :/


Amik érdekelnek: pszichológia, kommunikáció, nyelvek, film, fotózás. Külföldön szeretnék majd élni, nem tudom milyen területtel lehet kint is érvényesülni a felsoroltak közül.


2017. okt. 29. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
6%
Egyikkel sem. Külföldön a magyar diplomának alapból sincs nagy értéke, a büfészakos diplomának még kevésbé sincs.
2017. okt. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Nem egyszerűbb külföldön keresni egy egyetemet?
2017. okt. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
23%

Az egyetemi tudás kevesebbet jelent, mint 1 év munkaviszony.

Tök mindegy mit tanulsz. Az a lényeg, mit tudsz.

2017. okt. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi lenne az a szak, amire menni szeretnél, de emelt kell rá?

Két éve érettségiztem, és emlékeim szerint kommunikáció szakra a legtöbb egyetemen olyan magas a ponthatár, hogy emelt nélkül esélytelen bejutni, nyelvi szakra (anglisztika, néderlandisztika stb) szintén beugró az idegennyelvből tett emelt érettségi.

Nem tudom milyen tárgyról van szó, amiből emeltezned kellene, de ha pl. történelemből, akkor még nem teljesen esélytelen, ha ráfekszel a dologra érettségiig és esetleg különtanár segítségét is igénybe veszed. :)

2017. nov. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!