Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Félek neki vágni a CAD-CAM...

Félek neki vágni a CAD-CAM informatikusnak. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval van egy szakmám: Gépi forgácsoló. Jelenleg ebben dolgozok is de tovább szeretnék tanulni és valami irodai munkában képzelném el magam. Így jött szóba nálam a CAD-CAM informatikus, meg van egy kis infós hátterem is, mert tanultam infó suliban végeztem és tanultam is azon tovább csak otthagytam.


Érdekelne is a tervezgetés gépeken, meg látom, hogy az irodában hogy dolgoznak, meg minden DE félek neki vágni, mert annyi negatívumot hallottam már.

Például: Felesleges, mert úgy sem fognak alkalmazni. Inkább alkalmaznak valamiféle mérnököt, CAD-CAM-el nem lehet elhelyezkedni stb.


Szerintetek belevágjak? Vagy mit válasszak?



2017. okt. 29. 21:14
 1/3 anonim válasza:

Szia.

Sajá tapasztalatom szerint több értelme van egy technikusinak vagy mérnökinek. Ha nem ilyen végzettséggel kerülsz irodába akkor vagy nagyon jó vagy a szakmádban és a tudásos felülírja azt hogy papíron mérnök tudásút alkalmazzanak helyettes vagy protekcióval/nyalással felkerülsz mert ilyenre is van példa.


Viszont ismerek olyat aki cad camel ugyanúgy forgácsolóként dolgozik. Szerencsésnek kell lenni szerintem hogy ezzel a végzettséggel el tudj helyezkedni. Egy gépgyártástechnológusival jobban járnál. Emelt okj. Ezáltal irodai munkára is szokták írni követelménynek ,akár technológusi állásra. Inkább alkalmaznak egy ilyen embert cad camre is ,mert az oktatás amit kapott sokkal többrétűbb volt.

Egy cnc marós

2017. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Csak hallottam, hogy gépgyártástechnológusival sokan CNC megmunkálón vannak. Én meg mindenképpen irodában szeretnék dolgozni.
2017. okt. 30. 12:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Én CAD-CAM technológusként (nem informatikus!!) irodában dolgozom, de sok év alatt jutottam el idáig és szerencse is kellett hozzá. Ha mindenképp irodában akarsz dolgozni akkor tanulj tovább mérnöknek.
2017. dec. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!