Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Írnátok egy TELJESKÖRŰ leírást...

Írnátok egy TELJESKÖRŰ leírást a BME-ÉMK, Építőmérnöki Karáról?

Figyelt kérdés
Felvi.hu nagyon sok infót nem közöl, a kar oldalán se találtam az alap kérdéseimre a választ sehol, amik ezek lennének. Fizika érettségi, komoly fizika ismeretek szükségesek? Milyen nehézségű, elvégezhető vagy várható csuszás, úgy mint az építészmérnökök kb. 95%ánál? Milyen tantárgyak várhatóak? Tényleg nehezebb bent maradni mint bekerülni? Elismerik a BMEn az építőket? Milyen további ágazatai vannak? Mik a legnehezebb tantárgyak? Építőknek ajánlott az Erasmus vagy évkihagyás,csusztatás (nem tudom hogy nevezik)? És minden plusz információt szivesen fogadok, véleményeket és tapasztalatokat, amiket jó tudni. Azt hiszemnem csak nekem segítene...

2017. okt. 31. 21:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Tantárgyakat megtalálod a minta tantervben. Választható szakirányokat is. Használd a google-t. (Párat azért felsorolok: Van infrastruktúra, van magasépítő, hídépítő, térinformatikai).

Alap fizika tudás elég lesz kezdésképpen. Mivel a ponthatárok alacsonyak így valóban könnyebb bekerülni mint elvégezni. Sokkal. Nehéz képzés. Ponthatárok azért alacsonyak mivel a kereseti kilátások miatt nem túl népszerű. Tehát kevés a jelentkező.


Ettől függetlenül szerintem túl nagy elismertsége nincs. Nehéz a képzés, de a fizetési kilátások vele meg sem közelítik mondjuk egy villamos vagy gépész mérnökét. Mire fel lenne elismertség?:D

2017. nov. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!