Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Baj, ha ennyire alacsonyak a...

Baj, ha ennyire alacsonyak a ponthatárok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A környezetmérnöki szakot nézegetem, és becsapósan alacsonynak tűnnek a ponthatárok. A BME 337 ponttól, a PTE 241 ponttól vette fel tavaly a hallgatókat (ANÁ).

Nem fura ez? Mármint tudom, hogy valószínűleg azért lehet, mert kevesen jelentkeztek, de akkor is hihetetlennek tartom.


Illetve plusz kérdés, hogy mit gondoltok a környezetmérnök szakról?


Köszi :D



2017. nov. 3. 07:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A 241 kizárt, mivel a minimum ponthatar 280. Valamit benéztél. Most nem tudok keresni, de a mai nap folyaman ranézek.
2017. nov. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Szerintem valami nem oké, 241 pont már nem lehet, több éve 280 a minimum ponthatár a szakok 95%-ra. Felsőoktatási szakképzésre meg 240 pont van megadva minimumnak. Elvégezni mindegyiket el kell.

A BME-ről nem tudok nyilatkozni, de a PTE-n láttam, hogy elég szép és modern laborjaik vannak, kb évente 10-15 hallgató kezd ott. Ahogy láttam idén teljesen új tematika lett minden szakon, köztük ezen is és látva, hogy van megújuló energiák szakirány elgondolkodtató, hogy esetleg 2 év múlva újra felvételizzek oda, mert a szakos tantárgyak 40%-t nem kell újra megcsináljam(épületgépész végzettséggel), ha elindul ez a szakirány, csak a legtöbb biológiás meg egyéb környezetvédelmis tárgyat.

A szomorú igazság meg az, hogy önmagában nagyon keveset ér a környezetmérnöki diploma, erősen ajánlott más diplomával keverni.

2017. nov. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Erről az oldalról tájékozódtam, de már amúgyis elvesztettem a hitem a felvi.hu-ban. :D

[link]

2017. nov. 3. 09:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2014 szeptemberében induló szakok ponthatárát nézed.

Itt a 2017-es:

[link]

2017. nov. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vodafonelive ***** válasza:
100%
November 24-én lesz a nyílt nap, ajánlom menj el rá (PTE-MIK).
2017. nov. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hű köszönöm. November 24.ét bevésem a naptáramba. Köszi, köszi. :)
2017. nov. 3. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!