Környezetmérnök, de hol?

Figyelt kérdés

Annyi képzés közül lehet válogatni, de melyik egyetem képzésével lehet biztos megélhetést is elérni? Megéri a BME-n szívni 3 évet, csak mert BME vagy az Óbudai egyetem, SZIE, NYME is adja azt a szintet.


Pl. a specializációk is fontosak. Válasszam a BME-t, akkor is, ha az Óbudain van zöld energia spec., ami viszont jobban érdekel, mint a BME specializációk?


Nagyon jó lenne a BME-re járni, de se kémia, se fizika előképzettségem nincs (erre viszont a nyaram pont megfelelne), viszont a bioszt nagyon szeretem (ha minden jól megy emeltezni is fogok).


Vagy menjek Óbudára, ami pedig nem olyan "színvonalas"?


Esetleg a SZIE vagy a NYME is jó választás lehet?


Megéri az erősebbet választani?



2017. nov. 6. 15:23
 1/4 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Próbáld meg összeszedni a kérdéseidet és menj el a legtöbb iskolának a nyílt napjára, ahol a hallgatók több információt tudnak mondani. Nálam sokat dobott a nyílt nap a szak kiválasztásánál.
2017. nov. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem mintha nem vezetnék meg az embert a nyílt napokon Én amúgy ezt a szakot sehol sem erőltetném
2017. nov. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én az Óbudai Egyetemen végeztem két éve, hát egy tragédia!!!


Először is, túl kevés az anyag, túl könnyű, nevetséges. Így a tudás se elég és nincs egy természetes szűrő a hallgatóanyagban.

Másodszor is a legtöbb tanár könnyűiparos, hallgatóvonzó kitöltőszak ez ott. Felolvassák a diákat, nem értenek hozzá.


Kutatómunkába bevonni, TDK-ban segíteni, színvonalas szakdolgozatban segíteni, jó gyakorlati helyet javasolni kevés tanár tud, mert kevés ért a környezetvédelemhez és kevés a szívvel-lélekkel a szakért dolgozó tanár...

Aki ilyen, az leterhelt, ő már nem vállal szakdolgozatot, mert "betelik", nincs ideje TDK-ban segíteni....


2 éve még csak könnyűipari szakirány volt, tehát nyomdáról, papírról, textilről is volt szó bizony!

Bár legalább sok a minőséges és a számítógépes tárgy... Ez utóbbinak veszem jelenleg hasznát.



Én most irodai adminisztrátor vagyok, bár hozzá kell tennem, erről azért összeségében NEM az OE-RKK tehet. Családi tragédia miatt nem rögtön mentem dolgozni, utána pedig elvállaltam az irodai admint.


Én jelenleg a munkavédelmi és tűzvédelmi képzettségek megszerzésén dolgozom; de a Facebook alapján néhány volt csoporttársam EHS-mérnök v. gyakornok, illetve van olyan is, aki a BME-n kezdett mesterszakot - és még bírja!

Én fél év külföldi gyakornokságon / ERASMUS-on gondolkoztam még hallgató koromban, nem tudom, összejött volna-e, de mindenesetre akkor kezdődött a súlyos betegség a családban.



Egyébként.... szidtam a szakot évekig, de visszatekintve látok benne lehetőségeket.... Egy jó gyakornoki hely, egy jó TDK, külföldi gyakornoki munka; munkavédelem és tűzvédelem mellé stb...

2017. nov. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A BME-t vagy SZIE-t javaslom. (Az óbudait és a veszprémit inkább elkerülném.)


A BME akkor jobb, ha inkább a szennyvíz tisztítási technológiák műszaki kérdései érdekelnek. A SZIE akkor jobb, ha talajtani, talajszennyezési, komposztálási, agrárkörnyezetvédelmi, illetve természetvédelemmel határos problémák izgatnak.

2017. nov. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!