Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz az egyetem?...

Mennyire nehéz az egyetem? (BME-VBK)

Figyelt kérdés

Tudom, éves szinten több ezer ilyen kérdés van.. :D


Szóval környezetmérnök szakot néztem ki a BMEn, de nem lesz kémia érettségim (meg annyira a kémia se fekszik). Ez hátrány lehet? Nagyn nehéz a kémia a környezetmérnökin?



2017. nov. 3. 13:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és azt hozzátenném, hogy a többi egyetem "kevésbé kémiásabb" környezetmérnök képzéseit is nézegettem, de ott meg a bioszból van kevesebb (pl. ökológia).
2017. nov. 3. 13:43
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha nincs megfelelő előképzettséged kémiából, ugyanis a 3 VBK-s szak közül ez az egyetlen ahol teljesen az alapoktól veszik az anyagot. Ez persze nem azt jelenti, hogy félválról vennék a kémiát, hanem azt, hogyha van is némi hiányosságod azt szorgalmas munkával bepötolhatod, nem leszel lemaradásban senkihez képest sem.

A nehézséget illetően, szerintem ne aggódj, ha tényleg ezt szeretnéd tanulni és így is állsz a dologhoz nem jelenthet gondot teljesíteni a feltételeket. Egyébként a BME szokott szervezni direkt felvételizőknek kémia táborokat, javaslom, hogy menj el az egyikbe, hogy kicsit ráérezz a dolgokra, illetve ott akár személyesen is felteheted a kérdéseidet, biztos tudnak neked segíteni.

2017. nov. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hasznos infókat kaptam. Nyílt napra mindenképp megyek majd és a kémia tábort is megnézem. :)
2017. nov. 3. 19:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez az a tábor, amit mondtam:

[link]

2017. nov. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia,


Én fizikásként toltam végig a szakot, túl lehet élni, az eleje keményebb, mert azért az első félév végén mégiscsak azokból a tárgyakból kell átmenni, mint a sok emelt kémiásnak. Nyilván más téren pedig fordul a kocka. Szerintem ne félj, kémszámtábor tényleg javasolt.

2017. nov. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!