Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » "Au-pair" tapasztalata van...

"Au-pair" tapasztalata van valakinek? Esetleg olyan ember, aki au-pair-ként dolgozik/dolgozott?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, és tudom, hogy nem fognak felvenni a főiskolába, mert nem lesz annyi pontom. Elkezdtem gondolkodni, hogy mit csináljak akkor, merre tovább, és ma találtam egy cikket az au-pair-kedésről. Nagyon megtetszett, mert szeretem a gyerekeket, szeretek más embereken segíteni, és érdekel a német nyelv.

A gond az, hogy hiába érettségiztem, és tanultam sokáig németet, sajnos nem tudok jól németül. :(

Azon gondolkoztam, hogyha feláldoznám ezt az egy évet vagy felet a németre, tehát megtanulnám legalább az alapdolgokat, akkor lenne lehetőségem elhelyezkedni egy családnál?

Nagyon érdekelne! Megbízható lány vagyok, úgy érzem alkalmas lennék rá, de persze majd csak akkor leszek maximálisan, ha tudok németül.

Hol tudok családokkal kapcsolatot teremteni (ügyfél nélkül)?

Írna nekem olyan ember, akinek valamilyen tapasztalata, észrevétele van?

Előre köszönöm, óriási segítség lenne! :)


2010. máj. 31. 01:15
 1/3 anonim válasza:

Nekem személyesen nincs tapasztalatom, csak több barátnőm au pairkedett különböző országokban: Nagy Britannia, Németország, Spanyolország. Mind úgy gondolják, hogy értékes tapasztalatot szereztek, de baromi kemény hónapokat töltöttek kint, sok sírással, gyakorlatilag cselédként kezelték őket. Én a helyedben valami önkéntesprogramot keresnék. Akkor fiatalokkal dolgoznál és laknál, sokkal jobban megtanulnád a nyelvet is.


[link]

2010. máj. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nemrég jöttem haza Angliából. Hát tény, hogy vannak rossz oldalai,és biztos, hogy lesznek nehéz helyzetek, de én akkor sem bántam meg azt az élményt. Imádom az országot, kultúrát, a hatalmas parkokat.

Sok függ a családtól is-nagyon is. Engem nem kezeltek cselédként, sőt, rendes családnál voltam, csak a vége felé volt valahogy más a dolog...

aupairworld-ről találtam családot. De mehetsz ügynökségen keresztül is, neked az semmi pénzbe nem kerül.

2010. máj. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!! Amit az első válaszoló linkelt, az jó oldalnak tűnik, tegnap néztem családokat, és vannak szimpatikusak... Velük hogyan tudnám felvenni a kapcsolatot? Ismerkedni nem ártana előtte...
2010. máj. 31. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!