Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A jövőben szeretnék könyvelni...

A jövőben szeretnék könyvelni vagy valami nyugis munkát végezni ami nem kédzít ki. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2017. nov. 7. 07:29
 1/6 A kérdező kommentje:
*készít
2017. nov. 7. 07:29
 2/6 A kérdező kommentje:
Mármint milyen szakot ajánlotok?
2017. nov. 7. 07:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

te tudod, hogy"mi nem készít ki" engem pl. a könyvelés halálosan kikészítene:D

Mit szeretsz csinálni, mi érdekel, mivel foglalkozol magadtól, amit nem muszáj- ezeket gondold át, mert ha valami halálosan kikészít az az, ha olyat kell egész életedben 50 évig naponta csinálni, amit nem szeretsz.

2017. nov. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
A mérlegképes könyvelőket OKJ-s tanfolyamon képzik. Gondolom, az érettségi előfeltétel.
2017. nov. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A könyvelés havi 20 napig nyugis munka, 10 napig idegtépő. Decemberben az egész idegtépő, karácsonykor is. Olyankor az ünnepek alatt is dolgozni kell.

Ha ez neked így jó...

2017. nov. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Írok egy őszinte választ. Illetve azt mégsem írom meg hogy ki az a könyvelő akit és munkáját ennyire ismerem. Ő othon könyvel vállalkozóknak. Összebeszél velük hogy mennyi jövedelmet titkoljanak el az államtól, amiért jutalmat kap zsebbe. Abból egész kiemelkedő életszínvonalon él, polgárpukkasztó luxuskocsi, stb. És persze papíron minden rendben, kikezdhetetlen és "makulátlan". Mindezt diploma nélkül, mérlegképes könyelői tanfolyammal és közepesre levelezőn letett érettségivel. Persze ahogy előttem is írták, van időszak amikor sok a tennivalója, de az is inkább azért van nehogy lebukás legyen belőle, tehát hogy papíron rendben legyen minden. Én ezt a munkát nem nyugisan csinálnám így, hanem hányingerem lenne saját magamtól. Ahogy az említett valaki sem tűnik kiegyensúlyozottnak, eléggé meglátszik rajta az hogy bűnös tevékenységet folytat. Ha olyan jó lenne akkor én is ezt csinálnám, mivel minden érdekel ami otthon a sajátomban önálló bevételi forrás szabadon. No de nem így.

Amit a legnyugisabb életnek tartok (és szintén tudok olyanról aki így él) az önellátó életmód. Ez nem úgy értendő hogy a ruhát is maga szövi valaki. Hanem a már kiveszőfélben lévő paraszti életmód. Ehhez ha nem ért valaki akkor ennél a gyári munka is jobbnak tűnhet. De a már kihaló idősek akik jól értettek hozzá, tényleg nyugis életet éltek. És akár kevés föld mellett is. Úgy is lehet mondani hogy a hozzá nem értést kompenzálni kell nagy tőkével és hatalmas földterülettel. Vagy ha nem akar dolgozni az "önellátó" vagy gazdálkodó akkor jelentős tőke kell hogy megvegye mások munkáját. :)) De aki ért is hozzá az meglepően kis területen és szinte anyagi befektetés nélkül is kiválóan megél. Tudom mert szintén jól ismertem valakit aki ezt csinálta.

2017. nov. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!