Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két szakot lehet vinni egyszer...

Két szakot lehet vinni egyszerre az egyetemen?

Figyelt kérdés
Egész konkrétan az a helyzet, hogy nagyon szeretnék filozófia szakra menni, mert imádom a témát. Viszont mivel az ilyen büfészak lényegileg, az merült fel bennem, hogy szerzek egy értelmes diplomát is. Ilyet lehet? És mennyire lehet bírni? Lehet az embernek magánélete 2 szak mellett? És ha az órák ütik egymást, akkor mi van?

2017. nov. 12. 08:54
 1/4 piriiiii ***** válasza:
100%
Szerintem ne csináld. Bár attól függ, mi a másik szak, melyik egyetemen. Én most művészeti egyetemre járok, élni is alig van időm, nemhogy egy másik szakra... kezdek is begolyózni.
2017. nov. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 piriiiii ***** válasza:
65%

Egyébként azt tanácsolom, hogy ne menj filozófia szakra, mert minek akarsz belőle diplomát? Pont Te is leírod, hogy büfészak, semmi haszna nem lesz. Járj valami értelmes szakra, amivel meg is tudsz élni, kezdeni tudsz vele valamit, emellett meg olvass sokat saját magad igénye szerint, Hamvas Bélát vagy akármilyen filozófiai tartalmú könyveket.

Én is szeretem ezeket a témákat, a filozófiát, az irodalmat, a bölcsészetet, a pszichológiát, stb, de minek ilyen órákra járni, ha magam is meg tudom szerezni az engem érdeklő tudást? Annyi alapom már van, hogy elindulhassak ezen az úton.

2017. nov. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is folosleges ezert filozofia szakra menni. En se mentem magyar szakra azert, mert szeretem a klasszikus magyar irodalmat. Szerezz egy jo vegzettseget es mellette a filozofia lesz a hobbid. Amugy sem abbol all a suli h atnedvesedett szemekkel iszod a tanar minden szavat es kozben jokat beszelgettek, hanem csomo beadandot kell irni, eloadast tartani, vadaszni az otven eve kiadatlan konyveket a Szabo Ervinben, es a tanart sem fogja erdekelni, h az egesz orszagban mar csak tiz darab van belole, szamon fogja kerni a vizsgan. Amugy is ugy kene, h a filozofiat levelezon csinald, nappalin tolni mindkettot hulyeseg.
2017. nov. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Max. úgy lehetne megoldani, hogy a filozófiát levelezőn, a másikat nappalin. De: a vizsgákat szinte képtelenség összeegyeztetni. A nappali szakon minimum félévente 7-12 vizsga/vizsgaidőszak és kb. 5-20 beadandó/félév. És ha pl. csinálsz egy közgáz szakot nappalin, rengeteg beadandó és vizsga van, az előadásokra sok esetben nem kötelező járni, viszont a szemináriumokra igen. Nappalin hétfőtől péntekig van oktatás. Levelezőn általában csütörtök-szombat között. Így totálisan nem marad időd sem önmagadra, sem a családodra. Akkor már tényleg érdemesebb egy munkaügyileg is hasznos szakot végezni nappalin, és emellett maradhat hobbiszinten a filozófia: marad időd olvasgatni, és lesz időd járni bármilyen előadásra, programra filozófia témában - van sok ingyenes szabad előadás és program is. Illetve olyan témákat válogathatsz össze magadnak, amik érdekelnek. De pl. filozófia szakon minden tárgyat teljesíteni kell még akkor is, ha nem tetszik. Így viszont olyan helyekre, programokra járhatsz, ami téged érdekel.
2017. nov. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!