Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 100km sivatagon kell átjutnunk...

100km sivatagon kell átjutnunk naponta 20 kmt tudunk megtenni de egyszerre csak max 3 napi élelmet és vizet tudunk magunkkal vinni. Min hány nap alatt kelhetünk? Csak egész napra elegendő ételtartalékot vihetünk, pl.2,5 napra elegendőt nem

Figyelt kérdés
Ma estére kéne köszönöm szépen!

2014. szept. 25. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Eccerűűű! Csak elég sok nap kell hozzá..

Fogsz 3 napi élelmet (vizet), mégy 1 napot, leraksz 1 napi élelmet, visszamész, felveszel megint 3 napi élelmet és elindulsz, leraksz 1 nap után megint 1 napi élelmet, ott most 2 van, visszamégy, felveszel 3-at, 1nap után felveszel 1-et, továbbmégy 2.pontra, leraksz 1-et, visszafelé 1 ponton felveszel 1-et és visszamégy. Így most már a 2. ponton 1 napi kaja van, na ezt kell folytatni....

2014. szept. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elindultok 3 napi adaggal, 1 nap előre, 1 adagot letesztek, 1 nap vissza.

Ezt 4-szer megismételve, ott lesz a 4 napi adag 20 km-rel odébb.

Azzal megint tudtok előre menni 20 km-t (1 adag kell, hogy visszajussatok a sivatag szélére), és ekkor már 40 km-re lesz egy adagotok.

Ezt addig kell ismételnetek, míg 40 km-re meglesz a 3 adag - azzal már át tudtok utána kelni egyben, és nem kell visszafordulni.

Ez akkor működik, ha tényleg jól tudjátok, hogy pont 100 km-t kell menni. Ha nem tudjátok, akkor is megoldható, hogy mindenképpen vissza tudjatok jönni - de persze sokkal több idő kell hozzá.

2014. szept. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
SZóval akkor végül legkevesebb hány nap alatt tudunk átkelni? :D
2014. szept. 25. 21:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát tudod... nem csak fantáziátlan vagy, mint a sötét éjszaka - de még lusta is, mint a föld.

Sajnálom a tanárod.

2014. szept. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nézd, haver... NEKED kellene megtanulni számolni, ill. gondolkodni... nekünk már egészen jól megy.

Ennél a példánál pl. 3 másodperc alatt ugrott be, hogy merre induljak el a megoldásban.

Nem azért, mert akkora zseni vagyok - hanem azért, mert már sok példát oldottam meg életemben, és mindig gondolkodással kezdtem, amikor nem tudtam rögtön a megoldást.


De lehet, hogy te nem vagy elméleti ember... akkor pedig ragadj meg egy dámajátékot. Rakjál egymásra egy oszlopot 3 korongból a tábla mellett, és indulj el befelé.

Minden lépésnél vegyél le egy korongot az oszlopról, és edd meg (vagy tedd el valahova jó messzire).

Játszd végig azt, amit elmondtunk.

Ha megállsz bárhol a táblán, és nincs nálad korong, akkor meghaltál. 5 lépés nagyságú a tábla.

Előbb-utóbb meglesz az eredmény is.

2014. szept. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 2-eshez annyi kiegészítés, hogy 40 km-re elég két adag is.

megvárom, míg összegyűlik a 2 adag és utána elindulok a sivatag széléről. A 40 km megtételére 2 adag elfogy, 40 km-nél újratöltés, és így ismét 3 adagom lesz.

2014. szept. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dq ***** válasza:

> Ennél a példánál pl. 3 másodperc alatt ugrott be, hogy merre induljak el a megoldásban.

Nem azért, mert akkora zseni vagyok - hanem azért, mert már sok példát oldottam meg életemben, és mindig gondolkodással kezdtem, amikor nem tudtam rögtön a megoldást.


Ezt a feladatot például nem "oldottad meg", és, ahogy nézem, fogalmad sincsen, merre indulj. (ahogy mondjuk nekem sincs). Azt hiszem, nem nagyon van más lehetőség, mint felírni az összes lehetséges maximum 'k' napos utat, és megnézni, hogy egyikben sem jutott el a sivatag végére, meg, mutatni egy 'k+1' napos utat.


[link]

2016. aug. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!