Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire éri meg egyetemre menni?

Mennyire éri meg egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Jelenleg ott állok hogy másodszor szeretnék érettségizni azért hogy felvegyenek. Nagyon érdekel a történelem, és jó is vagyok belőle ezért úgy gondoltam elkezdem a tanári szakot jövőre ha bejutok. Május óta készülök az új érettségire és a nyelvvizsgákra.


Azonban elgondolkodtam, vajon megéri ez? Ha bejutok 6 évet fogok tanulni keményen ahhoz hogy meglegyen a diploma és igazából annyira jól sem fogok keresni, ráadásul ha esetleg úgy alakul az élet külföldre sem mehetek vele. Továbbá ha esetleg nem bírnám és fel kellene adnom, (jónak érzem magam, de úgy hírlik az egyetem egy elég kemény hely...) teszem azt 3-4 év után, akkor ott állok hogy négy évet, egy tonna energiát és egy rakás pénzt elcsesztem a semmire, mert szakmám meg nincs.


Elgondolkodtam hogy nem érné meg jobban valamilyen szakis szakmát kitanulni, mondjuk a villanyszerelőt teszem azt? Bár igazából tőlem nagyon idegenek a dolgok, ellenben inkább tűnik gyakorlati dolognak mintsem nehéznek elméletben. Persze hozni kell a szintet, de nem tudom hogy megéri-e, lévén itthon nem szívesen csinálnák szakmunkát mert ahhoz túl kényelmes vagyok és nem fizet olyan sokat. Viszont külföldre nem lenne egy rossz opció, lévén nagyon keresik a szakikat és havi 2 ezer eurót is le lehet szakítani.


A kombinált ötletem pedig az hogy a kettőt egyszerre kezdem el, így ha az egyetemet nem is bírom, OKJ-s szakmám még attól lehet 1-2 év alatt, amiről tudom hogy fix és bármivel kezdhetek vele.


Ti mit gondoltok? Érdekelne az őszinte és ÉRTELMES véleményetek!


2017. nov. 17. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Őszinte véleményem: ha nem fogod szeretni az adott szakmát, akkor semmit se ér az egész. Lehet mondani, hogy xyz szak nem keresett, a másik pedig igen, de az egyetem egyiknél se garanciát ad, hanem lehetőséget (pl.: ha van egy infós diplomád, de nincs tapasztalatod, nincs lelkesedésed, nincs motivációd, akkor ugyanúgy semmit se ér). És az érem másik oldala: ha egy "nem keresett szakon" jól forgatod a kártyáidat és kihasználod az egyetem nyújtotta lehetőségeket (pl nyelvtanulás, Erasmus, TDK stb), akkor szakmailag ki fogsz emelkedni és találni fogsz munkát (akár külföldön is). Ez csak rajtad áll, nem az egyetemen.
2017. nov. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
tanulj valami piacképes szakot.
2017. nov. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menj egyetemre, ha tényleg úgy érzed, hogy szívesen tanulnál a választott szakon és jól éreznéd magad ebben a hivatásban.
2017. nov. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előttem szólóval teljesen egyetértek..arra menj amit szeretnél csinálni ne arra amire van kereslet, mert motiváció/tehetség nélkül semmit sem ér....én pl jogra mentem...már 8 évesen általános iskolába nyomattam, hogy jogász doktor leszek...nem érdekel ha nem lesz munkám, nem érdekel hány évbe telik, nem érdekel hányszor kell vizsgáznom ha egy tárgyból kivágnának, csak egy dolog érdekel, hogy jogász lehessek....élvezem a jogot tanulni és számomra saját magammal szemben alapelvárás az állam és jogtudományi doktor titulus megszerzése..utána ha idénymunkába almát szedek sem érdekel, mert halálom napjáig jogász lehetek ha van munka ha nincs.....pl szüleim szerették volna ha mérnöknek tanulok...viszont matekot utálom, fizikát is utálom mindkettőből döcögtem gimibe, és nem mérnök akarok lenni még ha havi 8 milliót is adnának hiszen utálnám a munkám tiszta szívből...már ha eljutnék odáig, hogy lediplomáznék, mert hogy semmit nem tanulnék matekot meg hasonló hülyeségeket az tuti..nincs motiváció..nincs tanulásba fektetett energia mert minek? Áradt volna belőlem az undor és a irigység a joghallgatók felé, hogy bezzeg ők milyen jó dolgokat tanulnak :-) Most végzős vagyok..7 kollokvium és mehetek záróvizsgázni..és hogy lesz-e munkám? Magasról sz....ok rá! Nem ez számít!
2017. nov. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sokat segítettetek!
2017. nov. 28. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!