Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök vagy vegyészmérnök?

Gépészmérnök vagy vegyészmérnök?

Figyelt kérdés

Mind a kettő érdekel, csak egyszerűen nem tudok dönteni, igazából, a vegyészmérnökinél attól félek, hogy nem tanultam normálisan kémiát, csak 3 éve, és félek, hogy kibuknék. A gépészmérnökitől nem nagyon félek, mert a fizikát, matekot, és a kémiát is szeretem.


Melyik érné meg a kettő közül? Melyiket érdemes tanulni? Melyik milyen nehéz? Leginkább a Debreceni Egyetem érdekelne, de más válaszokat is szívesen fogadok.



2017. nov. 19. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gépészmérnökivel jobban jársz, tekintve hogy kémiából nem túl erős a háttered. A debreceni műszaki képzések úgy tudom nem éppen a legjobbak. BME-vel vagy Miskolccal jobban jársz.
2017. nov. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Gépésszel jobban jársz.
2017. nov. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vodafonelive ***** válasza:
100%

A gépészmérnöki jelenleg azért jobb, mert rengeteg helyre elmehetsz vele. Később MSc-vel is több lehetőség adott. Ahogy az oldalon olvastam a vegyészmérnökinél kb muszáj elvégezni a mestert, hogy azt a fizetést megkapd amit egy gépész, mechatronika, villamos és mérnökinfós a BSc-vel.

Debreceni Egyetem műszaki képzéséről nem sok jót írtak de ezt neked kell látnid, menj el nyíltnapra és kérdezz!!

Az, hogy melyik mennyire nehéz... biztos van olyan aki mindkét azakot elvégezte akár BSc szinteken, akár BSc-MSc párossal, de ritka, mint a fehér holló, hogy nyilatkozzon és ezen az oldalon is fent legyen.

Én a gépészmérnökit javasolnám.

2017. nov. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő jó. Csak az döntsön, hogy melyik érdekel jobban. Azon nem kell aggódnod, hogy régen volt kémiád, mert az egyetemen gyakorlatilag úgyis újratanulod.


Jelentős nehézségbeli különbség nincs a kettő között.


Akármelyik szakról van szó mindegyiknél érdemes eleve a mesterképzésben is gondolkodni. Azt hogy mire végzel melyikre lesz éppen nagyobb igény azt ember nem tudja megmondani. Szakiránytól, specializációtól, szakdolgozati témaválasztástól is függ.

2017. nov. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem ajánlom a vegyészmérnökit. Tized annyi álláslehetősége van mint egy gépész- vagy villamosmérnöknek. Nagyon nehéz vele elhelyezkedni.
2017. nov. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 De jóval kevesebb ember is végez vegyészmérnökként, eleve csak három helyen van ilyen képzés. És azért nem mondanám lehetlen vállalkozásnak munkát találni benne. Persze összeségében ilyen körülmények között (sok minden érdekli a kérdezőt, de nincsen határozott elképzelése), tényleg célszerúbbnek látszik a gépészmérnöki választani.
2017. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!