Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek lehet belölem jó...

Szerintetek lehet belölem jó mérnök?

Figyelt kérdés

Ebben az évben érettségizek és sajnos az informatikai dolgokhoz nagyon nem értek. Mármint kb az Access a Word, Paint és az Excel meg a KompoZert és weblapot talán talán tudnék szerkezteni, de kb ennyiben ki is fulladt (de gyorsan megtanulom az ujabbakat).

A matek fizika megy, de azt gyűröm is rendesen. Szoval azzal remélhetöleg nem lesz problémám. Viszont annak ellenére, hogy megy a fizika semmit nem tudom megépíteni. Egy csomo ötletem van, de nem tudnám megvalósítani még ilyen lebutitott "otthoni verzióban" sem:(

Sokszor nézek ilyen mérnöki csodákrol szolo műsorokat, de egyre jobban elérhetetlenné válik számomra...

Szerintetek attol még, hogy nem tudok házilag pl kis zenelejátszot összetákolni lehet belölem egyszer jo mérnök? Vagy azért nem tudom semmi kisebb dolgot megépiteni mert nem vagyok elég "képzett", hogy nincs elég háttértudásom hozzá?

A hátráltato ráadás... lány vagyok:D



2017. nov. 22. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Na várjunk csak, te informatikus mérnök akarsz lenni, vagy mondjuk gépészmérnök? Mert van ám különbség a kettő között!

Mondjuk egy vegyészmérnöknek pont annyit kell tudni a számítástechnikáról amit te itt leírtál. Legalábbis kezdetben, a speciális ismereteket (a szaknak megfelelő programok HASZNÁLATÁT) meg majd megtanítják az egyetemen. A számítógép egy eszköz, használni kell tudni. Persze nem baj, ha valaki valamennyire ért a programozáshoz, de ha nem, az sem baj, arra vannak a programozók, hogy csináljanak speciális programokat a mérnöknek (ha például zenét akar hallgatni, akkor egy kis zenelejátszót).

Lehet belőled jó mérnök, ezernyi ága van a műszaki tudományoknak és mindegyikhez kell a matek és a fizika.

Lány vagy? Nem te leszel az első mérnök! A helyzet az, hogy az összes magasan képzett szakma kezd elnőiesedni az eddigi férfidominancia megszűnőben van (ennek okait most hagyjuk).

Szóval hajrá, gyűrd a matekot meg a fizikát és irány az egyetem!

2017. nov. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Gugu Gabor ***** válasza:

Szerintem lehetsz, mondjuk azért jó lenne behatárolni hogy milyen mérnők is szeretnél lenni.

Az hogy lány vagy nem feltétlenül hátráltató tényező, láttam én már fűben nyuszit.. :)


A mérnöki csodák...hát igen érdemes kisebben gondolkozni és persze igen nagyon sok alap tudás, ügyesség és gyakorlat kell ahhoz hogy alkoss valamit.

2017. nov. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elfelejtettem leírni! Energetikára szeretnék jelentkezni a gépészkaron belül:)

De köszönöm az eddigi válaszokat:)

2017. nov. 22. 18:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Simán lehetsz. Én villamosmérnökin vagyok és dolgoztam is már benne. A legtöbb mérnök munka közben egyszerűbb programokban rajzolgat (vezeték nyomvonalak pl.), nem túl bonyolult számításokat végez meg ilyesmik, max akkor megterhelő ha folyton csörög a telefon :D Ha feltaláló akarsz lenni az már más...
2017. nov. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Energetikán viszonylag sok lány van.
2017. nov. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fentebb felsoroltakhoz én se értek igazán.

Mérnök se vagyok

Csak informatikus vagy 30 éve ...


Te mért ne lehetnél mérnök???

2017. nov. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!