Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezen az úton folytatom, akkor...

Ezen az úton folytatom, akkor mi lehet belőlem, akár űrhajó mérnők?

Figyelt kérdés
Kis korom óta érdekel a tudomány 8 éves koromtól az űrkutatás és a csillagászat.9 évesen alap szinten kisebb űrhajókat kevésbé profi szinten rajzoltam.Tíz évesen kívülről fújtam a meghajtórendszereket.10 évesen belemélyedtem a témában és új és jobb terveim voltak egész "okos" megoldások.11 évesen gondoltam terraformálásra ilyenkor már nagyon-nagyon értetem az űrkutatást.12 évesen elkezdtem fizikát és kémiát,matekot,földrajzot,biológiát,technikát,ilyenkor oly sokat olvastam.12 évesen rájöttem(magamtól) a teleportáció,a pajzs,térmeghajtás,fekete lyukak készítése stb...Most 12 évesen lassan 1 hónapon belül már a 8. osztályos tananyagot veszem.Jegyzetelem minden ötletemet és amiket épen tanulok fizika,kémia stb..Még úgy tervezem,hogy ebben az évben nyári szünetig megcsinálom 12.osztályosig a tanagyagot közben próbálom az összes ilyen könyvet kiolvasni,ami ezekkel foglalkozik majd jegyzetelni.2016 már egyetemista szinten akarok lenni fizikából és a többi tantárgyból,hogy tudjak kifinomultan tervezni.Nem szoktam barátaimnak mondani,mert csak kiröhögnének,de én nagyon komolyan veszem az űrkutatást.Most a mostani képességemmel nem tudnék egy kifinomult profi tervrajzot készíteni,de ha majd átveszek mindent akkor megnyílik a kapu és belevettem magam.Imádom az űrkutatást és nagyon nagy fantáziám van ezzel kapcsolatban.

2015. jan. 20. 16:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Jó esetben sci-fi író leszel vagy csillagász.
2015. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
A hejesirást se hanyagold.
2015. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De én nem nézzek star treeket és star wars-ot. Csillagászat az érdekel,de jobban szeretek terveket rajzolni.
2015. jan. 20. 16:56
 4/16 anonim válasza:

Jó ez a lelkesedés, és ha tényleg ennyire érdekel az ilyesmi akkor foglalkozz vele és ki tudja :)

én is gondolkoztam már hasonlókon és kicsit utána is olvastam, hogy ha valaki ilyen környezetben szeretne dolgozni akkor annak mik a feltételei, azt viszont ki kell emelnem, hogy egy egyetemi fizikát nem igazán lehet összehasonlítani azzal amit középiskolában tanítanak, egy műszaki egyetemen tanított tárgyak és a középiskolai tárgyak között sokkal nagyobb ugrás van mint pl. általános iskola és középiskola között. Ami elengedhetetlen ha valaki ilyesmivel akar foglalkozni, hogy az angol az tényleg anyanyelvi szinten menjen, meg még egyébb nyelvekkel is érdemes foglalkozni (német, francia, orosz). Egyébként amiket olvastam róla azért azt ki lehet jelenteni, hogy Magyarországról elég sok mindenen múlik, hogy valaki ilyen helyre kerüljön, nem csak a tudáson múlik, hatalmas szerencse is kell hozzá, de neked legyen szerencséd.

Én csak bátorítani tudlak, mondjuk én már amiket leírtál kicsit túlzásnak gondolom, de ez sokkal jobb mint amit a mostani 10-14 éves korosztály képvisel.

Úgyhogy hajrá :))

2015. jan. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha űrhajómérnök nem is, de profi szélhámos biztosan lehetsz.
2015. jan. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 sadam87 ***** válasza:

Amiben egyetértek a 3. válaszolóval, hogy nagyon fontos a jó iskola, a jó közeg. Ha ennyire érdekel a dolog, és ilyen elszánt vagy, mindenképp érdemes megpróbálni bekerülni egy olyan helyre, ahol fel tudnak ilyesmire készíteni.

Azt is hozzá kell tenni, hogy az, hogy te úgy érzed, hogy nagyon megy, még nem jelenti biztosan azt, hogy tényleg így van. Meg kell magad mérettetned lehetőleg objektív körülmények között (például versenyeken, vagy a középiskolai felvételin). Persze megfelelő elszántsággal, lelkesedéssel akkor is nagyon sokat el lehet érni, ha valaki gyenge teljesítményről indul, és a fentiek alapján amúgy sem hiszem, hogy a te esetedben így van, de a közoktatásban a megfelelő gondolkodás elsajátítása sokkal fontosabb, mint a megszerzett ténybeli tudás. És ebben (is) segíthet sokat egy jó tanár.

2015. jan. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Próbálj bejutni egy amerikai egyetemre. Az MIT mondjuk egy elég jó hely. Ehhez apunak lehet, hogy mélyen a zsebébe kell nyúlnia, de ha tényleg ekkora ász vagy, lehet, hogy vannak tehetségeket felkaroló pályázataik is. Nézz körül minden esetre, hogy mik a lehetőségeid.
2015. jan. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
27%

Nagyon viccesek vagytok, elég volt az első 3 hozzászólást olvasnom...Feltesz egy tök normális kérdést, választ vár ti meg csak poénkodtok...Gondolom végig sem olvastátok, csak a kérdés címét...


Egyébként, kedves kérdésíró, a tanulásodtól függ.Ha kitűnő vagy, akkor esetleg lehetsz.De még akkor is kell egy csomó pénz a továbbtanuláshoz.Egyetem, fősuli meg ilyenek.Ha ezek megvannak, és a lelkesedésed, ötlettárad ilyen nagy marad, akkor van esélyed :)

Ha segítettem, esetleg adtam némi reményt akkor nyomj egy zöldet :)

2015. jan. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én meg majd nyomok neked egy nagy pirosat :)
2015. jan. 28. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Amit pl. én írtam, az nem vicc...
2015. jan. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!