Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME Biomérnökire járókat...

BME Biomérnökire járókat kérdezném, milyen az egyetem?

Figyelt kérdés
Idén fogok majd érettségizni. Tegnap voltam nyílt napon, és megtetszett ez a szak. Előtte is szemeztem vele, de így hogy valamennyit láttam is belőle még jobban. Viszont tőletek szeretném kérdezni,milyen az egyetem? Szivatnak a tanárok? Tényleg van zh előtt olyan,hogy beugró? (Itt olvastam gykn) illetve még az,hogy aki ide jelentkezett az nem bánta meg? Előre is köszönöm a válaszokat :)

2017. nov. 25. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Üdv! Igaz nem BMEre járok de sokan jöttek át onnan a SZIEre mert nem voltak megelégedve a képzéssel.
2017. nov. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Estleg meg tudnád mondani ,hogy mivel nem voltak elégedettek? Túl nehéz volt vagy gyenge volt szerintük?
2017. nov. 25. 17:38
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
A nem elégedett duma kb azt takarhatja hogy kevesek voltak a BME-hez es nem birtak a hajtast,vagy csesztek tanulni..messze ott folyik a műszaki egyetemek kozott a legmagasabb szintű oktatás.En Obudais vagyok es kb minden 3. Gépész a BME-rol jott at,mert nem birtak az iramot.Amugy en a helyedben nem a BME-t választanám,mert nagyon kizsigerel az az egyetem,az SZIE joval könnyebb es azzal a diplomaval is siman elhelyezkedsz,igaz a BME diploma értékesebb.
2017. nov. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár én vegyészmérnökire járok, én azt tudom mondani, hogy teljesen színvonalas a szak, kar. Gondolom a biomérnökin is hasonló a helyzet, de a vegyészmérnöki elég szerteágazó, könnyen meg lehet találni azt a témakört, ami érdekel. Amit külön kiemelnék, hogy lehet ipari feladatokkal is foglalkozni, de kutatás-fejlesztés témában is el lehet merülni.

MSc-s ként azt látom, hogyha becsülettel, érdeklődve végzi el az ember az alapszakot, akkor hasznosabb tudásra tesz szert, mintha egy másik egyetemre járt volna, de ha csak a papírért van ott és kegyelemkettesekkel átevickél nem lesz ilyen téren előnye, sőt hátrányban lesz.

Szivatások nincsenek, amire fel kell készülni lelkiekben az a "miért" kérdések, sokszor nem elég, ha egy összefüggést, egyenletet tudsz, ha nem tudod megmagyarázni, hogy miről is szól az egyenlet, mi a jelentése stb.

Beugró nincs minden zh előtt, de amelyiken van általában a legalapvetőbb dolgokat kérdezik meg, ha nincs meg abból egy adott pontszám (általában 50%), nem értékelik a dolgozat többi részét, bukó. Igazából teljesen korrektnek gondolom, amennyiben tényleg a tárgyból alapvető dolgokra kérdeznek rá.

Körülbelül olyat képzelj el, mintha egy középszintű matek érettségin olyan beugrók lennének, hogy írd fel a másodfokú egyenlet megoldóképletét, egy téglatest térfogatát és felszínét, meg mondjuk egy (q,p) ponton átmenő (a,b) normálvektorú egyenes egyenletét. Nyílván aki készült és tudja az anyagot, az átmegy a beugrón, aki meg nem, annak nem kell kijavítani a dolgozat maradék részét, ami rendkívül sok idő, ha mondjuk egy 300 fős kari tárgyról van szó.

2017. nov. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Másodévesként én tökre ajánlom Neked a biomérnökit:) SZIE-re pedig tényleg azok mennek át, akik kevesek a BME-hez.


Összességében nem egy könnyű szak szerintem, néha kifejezetten szívás, de amúgy én ezeket a véleményeket 5-ös átlaggal írom :) (=>ergo 3-4-es átlaghoz még kevesebb erőfeszítés kell) Tényleg nem nehéz, ha érdeklődsz iránta, és nem minden órán azt kérdezgeted, hogy "ezt mi a sz*rnak kell tudnom?", akkor simán menni fog.

A legtöbb tanár tényleg halál cuki, de komolyan, a BME-n tuti nincs még 1 ilyen kar. Persze vannak szemetek is:D.


Én nagyon ajánlom, ráadásul ha idejössz akkor még a mentorod is lehetek, szóval átrugdoslak a segédleteimmel mindenből!

Gyereeeee hozzánk:)) hajrá az érettségihez!

2017. nov. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Utolsó,rámírnal privátba érdekel egy pár dolog erről a szakról mert én is Biomérnök akarok lenni. 15/F
2017. nov. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! En is biomernokire jarok, sztem az egyik legkorrektebb szak a BMEn (sok ismerosom jár más szakokra, így az ő véleményük alapjan tartom ezt). Nem kell megszakadni a tanulásban, persze vannak nehezebb tárgyak és szivatosabb tanárok de meg lehet csinalni. Én nem bántam meg h ide jottem, sok fele irányba el lehet helyezkedni vele. És igen vannak beugrok de ha tanulasz rájuk sima ügy lesz
2017. dec. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!