Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a jogi kar hasznos...

Szerintetek a jogi kar hasznos vagy el lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés

Csak érdeklődés képpen barátnőmmel éppen elmélyedtünk Ebben a témában.

Szerintetek a jogi kar elvégzése hasznos illetve külföldön lehet vele munkát vállalni?

Ügyvédként rengeteg szakosodás van.

Melyik ami ugy mond nem telitett?



2017. nov. 28. 07:59
 1/5 anonim válasza:
100%
Hat, elmeletileg lehet, de abban tisztaban kell lenned hogy megha magyarorszagon el is vegzed az egyetemet nem biztos hogy kapsz munkaengedelyt kulfoldon tekintve hogy ott masok a jogyszabalyok.
2017. nov. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ujra en , ergo lehet tovabb kell tanulnod az adott orszag jogszabalyait
2017. nov. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Marmint egyetemen vagy hol? Es az mennyi ido?

Igazabol csak erdekelt

2017. nov. 28. 11:23
 4/5 anonim ***** válasza:

- Szerintem nem haszontalan dolog jogot tanulni, akkor sem, ha máshol kötsz ki. Az kérdés, hogy azt az energiát, amit beleölsz, nem lenne-e érdemesebb másba fektetni.

- Külföldön nehéz elhelyezkedni vele. EU-n belül elvileg könnyebb a helyzet, mert bármely EU-s tagállamban dolgozhatsz "külföldi jogi tanácsadóként", és a magyar jogról ill. EU jogról adhatsz tanácsot. Már, ha van, aki alkalmaz (vagy megbíz). Valamennyi idő után amúgy lehetsz helyi ügyvéd is, ha különbözeti vzsgát teszel.Ez helyenként változik asszem, hogy mennyi. Ami biztos, hogy a helyi nyelvet nagyon vágnod kell, hiszen a helyi jogszabályokat kell tudnod értelmezni. Vagy vállalhatsz egyéb munkát, amihez "csak" diploma kell.

- Szakosodás: szerintem nincs olyan, ami nem telített, de ha valami nagyon érdekel és elmélyülsz benne, akkor lesz munkád.

2017. nov. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasznosnak mindenképp hasznos mert megkönnyíti az életed ha nem is jogászként dolgozol tovább (gondolok itt arra ha bármikor vállalkozást indítanál akkor vágod a jogszabályokat vagy akár egy adás-vételi szerződésnél könnyebb a dolgod stb). De ennek az az ára, hogy 5 évig tanulsz egy nem könnyű szakon (bármelyik egyetemre mennél a jog mindig nehéz lesz). És ha ezt elvégzed még mindig csak jogász leszel, után kell három év szakmai gyakorlat és egy szakvizsga az önálló praxishoz.


Külföldön nehéz az elhelyezkedés. EU ide vagy oda a magyar Ptk sose lesz olyam mint a német BGB. A diplomád meglesz de akkor jöhetnek a külömbozeti vizsgák. De persze ez függ attól is, hogy a jog mely területén akarsz tevékenykedni. Nyilván egy nemzetközi joggal könnyebben megy mintha német- vagy franciaországban akarnál büntető bíró lenni.


Ügyvédként meg nincs olyan, hogy szakosodás. Elvégezed az egyetemet aztán szakvizsga de az csak az ügyvédségre vonatkozik, nincsnenek külön szakági viszgák, olyan ügyvéd leszel amilyen akarsz. Ha ilyet hallasz, hogy válóperes ügyvéd az nem azt jeletni, hogy ő csak ilyen perekkel foglalkozhat, hanem ő maga ezt választotta és ebben profi de attól még más területeken is eljárhat ügyvédként.

2017. dec. 28. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!