Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tehetek ha másodjára...

Mit tehetek ha másodjára buktam meg matekból?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és még mindig 10.-es!!!!!Másodjára Buktam meg matekból.Minden héten kétszer járok magántanárhoz 2x2 órára.Minden más tantárgyam 3-as és afeletti volt.Mégsem kaptam felmentést matematikából.Azt mondták nekem túl nagy az Iq-m,szüleim beleszarnak az egészbe.Ha megint megbukok utcára raknak.Mit csinálhatok?Mit kezdhetek az életemmel így?Minden napom stresszes illetve nyugtalanságokkal teli.

2017. dec. 5. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen módszerrel és mennyit tanultál eddig matekra?
2017. dec. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az órán adott példákat gyakoroltam újra.Más számokkal behelyettesítve.
2017. dec. 5. 22:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Régebbi évek anyagai mennyire mennek? Mert sok feladattípus nagy mértékben az általánosban tanultakra épül.

Pedig valószínűleg az lesz a megoldás, hogy többet gyakorolj. (Arra emlékszem, hogy több osztálytársam is olyasmi helyzetben volt mint most te, átlag napi 3-4 óra matekozással tudták tartani a 2-es 3-as szintet. Egyikük sem kapott felmentést, pedig szerintem és szerintük is valami "baj" volt velük.)

2017. dec. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Az, hogy nem megy a matek, még nem ok a felmentésre. Ok az lenne, ha kivizsgáltan diszkalkuliás vagy. Ahhoz el kell menni mindenféle pszichológiai vizsgálatokra, ami 18 éves korig ingyenes, utána fizetős. Az IQ akkor is lehet magas, ha diszkalkuliás valaki, mert ahhoz a logika kell, az meg abban az esetben is lehet jó.

Több kérdés is van:

- "Hogyan" nem megy a matek? Az elmúlt 10 évben tettél az egészre, semmi órai munka, semmi házi, és 'mégsem' megy; vagy rendszeresen komolyan gyakoroltál mindig is, energiát fektettél bele és úgy nem megy.

- A magántanár egy dolog, de kérdés, hogy mennyire érzed hasznosnak. Érzed hogy van értelme hozzá járni? Jobban értesz dolgokat amit átvesztek vele? Ha nem, akkor nem hatékony. Neki mi a véleménye? Beszéltetek arról, hogy mit javasol?

És ahogy már előttem is írták: Lehet hogy korábbi anyagot nem értesz és ami arra épülne azt nem érted most.

2017. dec. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

Végre elkezdeni tanulni és gőzerővel gyakorolni.

A középiskolák 95%-ban úgy van elkészítve a matek doga, hogy simán lehet hozni a 3-as-4-est ha az összes típuspéldát annyiszor megcsináltad, hogy már szinte gondolkoznod sem kell rajta.

Gondolom ez mindig elmaradt.

Annak semmi értelme ha nem érdekel valami és nem is teszel annak érdekében, hogy menjen.

A matek olyan, hogy ha nem gyakorolsz akkor megbuksz. Nem mindenki matek zseni.


Az összes többi csak kifogás.

2017. dec. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor basszátok meg.A végén mindig az jön ki,hogy nem tanul a gyerek.Szerinted nekem jó érzés megbukni?
2017. dec. 6. 13:08
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Keresel egy másik tanárt, hátha az jobban tanít és mellette próbálkozhatsz ezzel is: [link] vagy https://www.youtube.com/user/zsenileszek/playlists
2017. dec. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
De nem káromkodni kell drága, hanem a normális válaszokat megfogadni. Nekem például (#4) egyetlen kérdésemre sem válaszoltál, pedig azok alapján lehet csak érdemben tanácsot adni.
2017. dec. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!