Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljak történelmet?

Hogyan tanuljak történelmet?

Figyelt kérdés
Mármint van amiokor 3oldalt is kell,fogalmakat,évszámokat de nem tudom megjegyezni.Volt amikor 5orát tanultam rá és másnap irtunk de valahogy alig jutott eszembe az anyag így egyes lett.Kérlek adjatok tippeket hogy hogyan tanuljam meg, hogy hogyan lehetne javítanom.

2017. dec. 11. 10:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesirasi hibákért
2017. dec. 11. 10:56
 2/6 anonim ***** válasza:
Van 3 oldal, abból mondjuk 2 fogalom, 1 évszám. Oszd ketté az egészet. A fogalmak első részét megtanulod, utána felmondod magadnak ez max 1 óra. Aztán tartst kb 15 perc szünetet és jöhetnek az évszámok. Megint szünet és a fogalmak maradéka. Ha leülsz tanulni akkor ne menjen a tv, ne szóljon zene, semmi ne vonja el a figyelmedet. Annak sincs értelme, ha szünet nélkül magolsz, próbáld meg a saját szavaiddal megfoglamazni a dolgokat. Másnap pedig már csak mégegyszer átfutsz az egészen.
2017. dec. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Csak az a baj a törinél hogy tanulok rá de annyira izgulok hogy mire doga lesz addigra elfelejtem az anyagot.
2017. dec. 11. 14:59
 4/6 anonim válasza:
időgéppel
2017. dec. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

vagy esetleg nézz a témával kapcsolatos videókat, ez a vizuális szemléltetés lehet segít majd jobban megjegyezni az anyagot

(ajánlom a zanza tv-t )

2020. jan. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia én egy 10.-es humán tagozatos gimnazista vagyok.

Figyeld saját tapasutalatból mondom ha olyan beálítotságú ember vagy akkor az életbe nem tudod megtanulni a törit.

PL. Édesapám szerint 1848-ban jöttek be a törökök de fizikából és matekból mindig jeles volt.

Ja és semmi képpen nem magoj hanem próbálf megérteni

2021. márc. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!