Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van valaki hasonló helyzetben?...

Van valaki hasonló helyzetben? Hogyan tudnám megtalálni a számításaimat?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánatot kérek, ha hosszú lesz, csak perpillanat eljutottam oda, hogy teljesen tanácstalan vagyok és nem tudom mitévő legyek, momentán nem nagyon vannak elképzeléseim a jövőmet illetően és lehet, hogy ennek oka a fene nagy önbizalomhiányom is, hogy egyszerűen nem tudok egyről a kettőre jutni.. Pedig jó lenne, mert sokszor nem állapot ez.

Kb. mostanában lesz 1 hónapja, hogy sikerült találnom munkát, (első munka) raktáros melót a cégtől hívtak párszor, hogy érdekelne-e ez az ajánlat és vegyem fontolóra, akkor utána anyával bementünk beszéltünk a főnökkel és elmondta, hogy mire számíthatok stb.

Viszont a raktárba nagyon hideg van, de ez a legfőbb probléma főleg, azelőtt is volt egy kettő (bizonytalanságok), de azok már szerencsére normalizálódtak. Fél évre szól a szerződés, de attól is függ, hogy a főnök közbe, hogy dönt ezt mondta pár kolléga is.

Viszont anyáméknak nem tetszik, hogy napi 8 órát hidegben vagyok nekem se, mert az ízületeknek nem tesz jót, de egyenlőre nincs más persze én se akarok ezen a szinten leragadni félreértés ne essék nem becsülöm le azokat, akik ezt a munkát végzik, csak ha van lehetőség inkább képezném magam, mert a körülmények nem a legjobbak sajna.

Egyik kollégámmal is beszéltem ma, mikor volt pár perc szünet és mondta nekem, hogy persze hát fiatal vagy még és nem is a legkellemesebb munka hosszútávon úgyhogy inkább tanulj.

Igen, csak említettem neki, hogy voltak tanulási nehézségeim, mert idén jártam olyan suliba magántanárokhoz, hogy az érettségit letegyem, felkészítettek, normálisak voltak nagyon és az szerencsére sikerült is!

Viszont 4 évet pótoltam be 4 hónap alatt.

Mert középsuliba ahova jártam mondták, hogy ha 2-er járom újra a 11. osztályt akkor fog sikerülni az érettségi, mert több időm lesz felkészülni belőlük, de nem így lett... Biztos, hogy volt bennem is hiba, de őket se kellett bemutatni tisztelet a kivételnek.

Értelemszerűen szakmán se maradtam, mert mondták, hogy a rajz se megy úgy ahogy kéne pl. síkba nem volt rossz, de térbe nem volt jó. Mikor volt időm, de legtöbbször minden hétfőn délután jártam oda külön rajzra, hogy fejlődjek, de úgy látták, hogy nem lesz nekem való.

Akkor mikor eljöttem onnan utána azon voltunk itthon fateromékkal, hogy legyen valami velem, beregisztráltunk a munkaügyibe is, viszont nem egy alkalommal előfordult, hogy újra be kellett regisztrálni sokszor érthetetlen okokból, mert mikor időpontra kellett odamennem mindig elmentem. Csak volt mikor felfüggesztettek, de nem is ez a lényeges. Teltek, múltak az idők, de érdemben nem tudtak nagyon mit mondani így mellőztük őket egy kicsit.

Faterom intézett ismerősénél alkalmi, ideiglenes melót takarítást, de oda nem kellett mindennap mennem és az kb. 3 óránál nem tartott tovább.

Jobb volt, mint a semmi, de tudtam, hogy ez se fog működni hosszútávon.

Utána azért részt vettem még a munkaügyiben képzéseken, amiket indítottak tavaly pl. jelentkeztem targoncára, de nem feleltem meg az volt a baj.

Akkor idén számítógépes adatrögzítőre, de ott meg nem értem el annyi pontot amennyit kellett volna.

1 éve az efophoz is bementünk, hogy hátha tudnának-e segíteni, de ők se nagyon tudtak tanfolyamot, álláslehetőséget biztosítani.

Annyi, hogy ezt a raktáros melót ők közvetítették ki, de ez se végleges. Ki tudja lesz-e egyáltalán fél év.

Akkor szeptemberben is jelentkeztem rajzos suliba, hogy hátha még egyszer sikerülne-e szerencsét próbálni vele, de ott meg nem maradtam 1 hónapot se, mert nem érte meg. (iskola hozzáállása) Volt olyan legalább 5,6 alkalommal, ha nem több, hogy bementem és tanár nem volt ott, elfelejtett bemenni, de ez szó szerint így volt és így kb. teljesen potyára mentem. De több oka is volt, de azt most nem írom le.

Akkor anyáéknak szóltam, hogy mi lenne, ha tovább tanulnék, de azt mondták annyi pontom meg nincs, hogy feltudnának venni és oda nagyon sokat kéne tanulnom ezzel tisztába is voltam, csak ha már annyi minden nem jött össze és nem sikerült, akkor gondoltam úgy voltam már vele egy lehetséges alternatíva mit veszíthetek vele.

Tudom bonyolult vagyok, meg nem vagyok könnyű eset, csak arra vagyok kíváncsi, hogy ki mit csinálna a helyemben? Ki mit ajánlana?

Nem várom el, hogy megoldják helyettem ezt a problémát, csak ötleteket, tippeket adni, mert nem szeretnék kifutni az időből..

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

24/F



2017. dec. 11. 19:50
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!