Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez a könyv bőven elég az...

Ez a könyv bőven elég az emelt szintű történelem érettségire való felkészülésben?

Figyelt kérdés

A könyv:

Érettségizők könyvei


B. Mátyus Gyöngyi

Bori István


Történelem érettségi témavázlatok

4. átdolgozott kiadás a 2017-től érettségi követelmények szerint


II. Emelt szint

(Közép- és emelt szint egy kötetben)



Valaki készült ebből, tapasztalatok?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2017. dec. 13. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én is azt vettem meg és abból fogok készülni. Valamint a Száray könyveket étdemes átfutni. És hogy még legyen egy opció: az SG kiadványai is nagyon jók, fogalmakkal, évszámokkal, ráadásul az emelt tételeket is ki fogják adni kidolgozva:)
2017. dec. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én többek közt ebből és az iskolai kidolgozott tételekből. Szóbelire a Corvina-féle könyvből, az nagyon jól összefoglalja a szóbeli témákat, tételeket...

Ráadásul ezt mind úgy, hogy teljesen egyedül, és még faktra sem jártam sohsem...

2017. dec. 22. 17:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok megint. A fakt nekem is kimaradt, okkal. Szóval át tudom érezni a helyzetet, de szerintem menni fog. Előkészítőn azt ajánlották, hogy minél több oldalról közelítsük meg a tananyagot, soha ne csak 1 könyv alapján. Meg korábban én kaptam egy olyan tanácsot is, hogy ha tudsz érdekességeket (azaz látszik, hogy te aztán tényleg tudod és érdekel) az jó pont. Szóval egy kis Rubicon vagy Múlt-kor mindig jól tud jönni.
2017. dec. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A több könyv átnézése valóban csak plusz haszon lehet. Pár anyagrészhez tudnék is mondani érdekességeket, remélhetőleg majd a szóbeli tételem is olyan lesz, ahol eltudok mondani 1-2 ilyen érdekességet, és persze, ha a tétel is érdekes, nem pedig amolyan száraz.
2017. dec. 27. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!