Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Művészettörténetből könyv/film...

Művészettörténetből könyv/film segítség?

Figyelt kérdés
Sziasztok,egy olyan kérdésem lenne, hogy tudtok esetleg olyan könyvet/könyveket ajánlani,amik hosszan és nagyon nagyon részletesen leírják a Művészettörténeti korszakokat/korstílusokat/stílusokat és azok irányzatait (esetleg,de nem muszáj: kisebb ágazatait)és a legfontosabb: A Művészeket! (festőket,szobrászokat,építészeket,grafikusokat)? Nagyon fontos lenne nekem,mivel egyrészt érdekel,másrészt szeretnék művészettörténetből vizsgázni.A legelejétől szeretném tanulmányozni (az Őskor művészetétől,de ha ilyen lehetőség nincsen,akkor a Középkortól kezdve is tökéletes lenne,a bizánci művészettől,a Reneszánszon átívelve). Ha nincs könyv,akkor egy film is megteszi ugyanilyen részletesen,bár abban annyira nem bízom.Most az Impresszionizmust néztem meg 3 filmben,elég érthető volt és a képekhez illetve festményekhez embereket is tudtam kötni, ami óriási nagy segítség volt.Előre is nagyon köszönöm az értelmes,barátságos, segítőkész hozzászólóknak a segítségüket! 24/N

2016. szept. 15. 17:57
 1/3 anonim válasza:
Ajánlom A Művészet Története c. a Corvina kiadásában megjelent sorozatot. A 16 kötet végigveszi az ókortól a legújabb művészeti irányzatokig a művészettörténetet, képekkel illusztrálva. Ha ennél részletesebben akarod átnézni, külön stílusonként kell keresned, ill. elméleti hátterükről ott van a net.
2016. szept. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen Köszönöm! :) Ez nagyon sok segítség volt!
2016. szept. 16. 23:21
 3/3 A kérdező kommentje:
Aki tud még javasolni valamit annak nagy szeretettel várom a válaszát! :) Köszönöm!
2016. okt. 12. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!