Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemrég elgondolkoztam azon...

Nemrég elgondolkoztam azon hogy szeretnék "írni" olyan történeteket, meséket akármit amit késöbb megcsinálnak filmnek. Magyarul szeretnék filmeket írni! Milyen felsőoktatás kell ehhez?

Figyelt kérdés

Még csak 16 éves vagyok, kb 3-as tanuló. Elgondolkoztam azon hogy szeretnék írni mindenféle történeteket amiket késöbb megcsinálnak filmként. Hogy is hívják ezeket?:D

Amúgy elég sok ötletem van. Milyen fősulira/egyetemre kell ahhoz mennem h ez legyen belőlem? Budapesten van ilyen? Ha igen merre fele? És még vmi.. Milyen tantárgyakból kéne jól végeznem hogy erre esélyem legyen?


2008. okt. 24. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
forgatókönyvírásra gondolsz?:)
2008. okt. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Ne haragudj, de en a kerdes megfogalmazasa alapjan azt javaslom, gondolkozz a B-terven.
2008. okt. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

A filmek dramaturgiai könyve a forgatókönyv. Ez egyben tartalmaz egy technikai és dramaturgiai szövegkönyvet. A technikai része a filmkészítés mechanikai leírása, azaz: helyszín, beállítások, kamerák helye stb. A dramaturgiai rész pedig inkább irodalmi alkotás. Az a történetről szól és arról, hogy az adott jelenetben mit mondanak a színészek. Ezt dialógusnak hívják.

De mindez csak a jéghegy csúcsa.

.

A tanulmányok:

célszerű valami humán egyetemet elvégezni (tanári, bölcsész, jogász) mellette nem árt olyan speciális képzéseket adó alternatív iskolát kijárni, ahol kifejezetten dramaturgiára és filmkészítésre okítanak. A Színház és Filmművészeti Egyetemen léteznek ilyen szakok.

.

Vagy teljesen máshonnan indulsz neki! Filmtalálkozókra jársz, ismerkedsz. Filmes érdeklődésű barátokat szerzel, s független filmes csoportként csináltok filmeket. Fesztiválokon nyertek és akkor a neved már bekerül a kalapba.

.

DE! Csak akkor indulj neki, ha tehetséges vagy. Nem ártana egy tapasztalt szakember véleményét kikérned. Kezdetben egy magyartanár, vagy egy színházi dramaturg...

2008. okt. 25. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: Igen arra gondoltam, csak miután kiírtam a kérdést akkor jutott eszembe.

2. válaszoló: nem voltam kiváncsi ilyen véleményre, köcce

3. válaszolónak is köszönöm

2008. okt. 25. 08:52
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
Ne haragudj, de egyetértek a másodikkal. Persze ha sokat tanulsz és szorgalmas vagy, még lehetsz forgatókönyv író, de az ilyen munkákra születni kell. Ja és csak, hogy tudd a köszi-t<-- így írják és nem így:"köcce".
2008. okt. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon jól tudom hogy hogyan írják a "köszi"-t, nem kell kioktatni
2008. okt. 25. 09:23
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyébként, mi a probléma a kérdésemmel?
2008. okt. 25. 09:24
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi probléma a kérdéseddel abban az esetben ha nem író akarsz lenni.
2008. okt. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
miért? Ha író akarnék lenni, hogy kellett volna megfogalmaznom a kérdést?
2008. okt. 25. 09:28
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi probléma a kérdésed megfogalmazásával, mivel ez csak egy internetes honlap, itt nem kell szépirodalmian fogalmazni! Viszont a tanulásba húzz bele, mert hármas átlaggal nem nagyon fognak sehová felvenni, főleg a szinművészetire nem, ahol egyébként is magas a ponthatár! Ezt most nem bántásból mondom. Tudtommal, az utolsó két év átlagát nézik, tehát ha még most rákapcsolsz, semmiről se vagy lekésve.
2008. okt. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!