Execlor kérdése:

Az Anglisztika mire jó?

Figyelt kérdés
Merre lehet elhelyezkedni vele? Ügye volt egy változás, és már nem lehet elvileg tanárként állást betölteni a végzettséggel. Akkor mire jó? Kiknek érdemes erre menni (azon felül hogy azoknak akik jók angolból)?

2017. dec. 16. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Akiket maga az angol nyelv érdekel.

Azonban nem olyan szempontból, hogy csak beszéljék és használják, hanem magát a nyelvet.

Mint amikor mi a gimiben nyelvtan órán vagyunk és magyar órán. Csak ez az egész az angolról.

2017. dec. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A gyakoris trollok szerint mindig az aktuális egyetemi szakkal fogsz gyorsbüfében dolgozni, persze nekik sok közük van a felsőoktatáshoz, hiszen még egy kommentet sem tudnak itt normális stílusban összehozni, cserébe szombat délután ennyiben ki is merül a programjuk.


Bemásolok egy régebbi kommentet egy hasonló kérdésből:

"A BA után mindenképpen válasz mesterképzést, itt több lehetőség is van. Mondjuk egy keresettebb nyelvet ha hozzá tanulsz (orosz, olasz, holland, német) akkor a fordítás és tolmácsolás például nagyon hasznos.


De például a fordításon kívül vannak klönböző specializációk, például a Business English, vagy Angol az EU-ban, és hasonló dolgok, szóval ha valaki akar, tud ezzel is életképes szakmát szer"


"Mások elvégeztem tolmácsképzét vagy egyszerű mesterképzést, és úgy el tudtak helyezkedni.

Mindenesetre én ott végeztem pár éve, de senkit nem ismerek, aki azóta gyorsétteremben vagy büfében dolgozna."


De persze az érettségis trollok, akik esti műszakot tolnak a pékségben, ők nyilván megmondják a frankót az egyetemi szakról és annak lehetőségeiről.

2017. dec. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, tudom, ez egy mém a bölcsészekkel kapcsolatban, bátyám is ezt nyomatja..

Köszi a választ, meglepően kielégítő!

2017. dec. 18. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!