Biológus és történész?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is elnézést kérek ha hülye a kérdésem! Jövőre fogok felvételizni tanári szakra, azon belül biológia és történelem szakokra.

Olyat lehet hogy én ezt a kettőt úgy végzem el hogy biológus, és történész bölcsész diplomát kapok, és ugye mèg mellé a tanàri diploma? Vagy biológia tanár és töri tanár diplomát kapok majd?

Jobban szeretném ezt a két szakot úgy megcsinalni h biológus történész, de mellette tanítani is szeretném. Viszont ha külön lenne, akkor több lehetőségem lenne. Szerintetek????

Köszi előre is. Remelem érthetően irtam le...


2017. dec. 18. 21:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Biológus, történész! Így akartam írni. :D
2017. dec. 18. 21:17
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Először mindenképp bölcsészdiplomát kapsz, utána végezheted el a tanárit.
2017. dec. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanári diplomát kapsz, nem két külön alapszakosat.
2017. dec. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#2! A tanárképzés már néhány éve osztatlan rendszerben működik. Tehát elkezded és 5/6 év múlva kapsz egy mesterdiplomát, ami egy tanári diploma.
2017. dec. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor mondok egy példát, a biológia tanári diplomával elmehetek pl: kórházba a laborba dolgozni? Ha úgy adódna hogy esetleg mondjuk ott van munkaerő hiány??

Köszi az eddigi válaszokat

2017. dec. 18. 21:28
 6/9 A kérdező kommentje:
Ilyen szempontból érdekel, mert hát végülis tanulom majd 5 évig mind a kettő szakot. Van olyan értéke a biológia tanár diplomának, mint a biológus diplomának? Értitek mire gondolok ugye? Mindenkinek ment a zöld kéz ;))
2017. dec. 18. 21:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Értem mire gondolsz, de nem tudok erre válaszolni.
2017. dec. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is leírták nem leszel se biológus, se történész.

A lehetőség megvan rá, egy biológiatanár biológiatudása körülbelül megegyezik egy alapszakot végzett biológuséval. Az más kérdés, hogy félállásban nem sok kutatót alkalmaznak.

Viszont én inkább azt mondanám akkor, hogy menj el biológusnak, és mester után végezd el a tanárit (mester után még van egyszakos tanárképzés), ugyanis egy kutató sokkal könnyebben talál tanári munkát (akár egyetemen is), mint egy tanár kutatóit.

2017. dec. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Értelek, és köszönöm a tanácsot! Mindenképp szeretném megcsinalni mind a két szakot, egyszerre, mert így államilag el tudom végezni mindkettőt egy füst alatt, ugye így bele fér a 12 támogatott félévbe, és mégis kapok két szakot (remélem sikerül is majd :D)

Szeretem mindkettő szakot, és nem szívesen válok meg egyikről sem.

Ha csak biológiára megyek, akkor csak egy szakon lesz.

Jajj olyan tanácstalan vagyok. :(

Köszi hogy irtok! :) aranyosak vagytok!!!!

2017. dec. 18. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!