Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvos vagy régész/történész?

Orvos vagy régész/történész?

Figyelt kérdés

Nos. Kicsit bonyolult a dolog. Jelenleg 21 éves vagyok, és jövőre lennék harmadéves az orvosin. De felmerült bennem, hogy mégsem ezt akarom... Már az elejétől fogva nagyon hiányzott a töri és a magyar. De nagyon akartam régen az orvosit, viszont most úgy érzem, nem lennék jó orvos. Legalábbis klinikai biztos nem, egyszerűen nem illik hozzám. De ennyi idő+energia után, főleg egy btk-s szakért otthagyni... A szüleim megölnének.

És hát tudom, hogy valahol igazuk lenne. Nem tudom, lehet, hogy 3 év múlva fognám a fejem a régész diplomámmal, amivel nem tudnék elhelyezkedni.

Nem tudom, mi legyen. :\ Persze nem azt kérem, hogy döntsetek helyettem. Csak véleményeket.



#orvos #régész #törénész
2016. jún. 6. 01:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A leírtakból nem alakult ki teljes egész kép a dologról, viszont a véleményem az, hogy ne hagyd ott. Valamiért bekerültél ráadásul másodéves vagy. Nem csak rendelős, klinikai orvos lehetsz, sok lehetőség van. Szerintem várj még egy kicsit, nézd meg, hogy milyen a harmadév, akkor jönnek az érdekesebb tárgyak. Persze ha úgy érzed ez nem való neked akkor ne erőltesd feltétlenül, pláne, hogy az orvos emberéletekkel foglalkozik. Na de ki tudja mi lesz belőled x év múlva? Bármi lehet. Szerintem fontold meg, ne kapkodd el, ha bírod az orvosit csinálni. :)
2016. jún. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Utána is lehetsz még régész. Várkonyi Andi bemondó lett orvosi után, most meg pszichologiára jár. Ki mondta hogy csak egyet végezhetsz el? 10 évente cserélhetsz is ha akarod.
2016. jún. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Párom régészként végzett, a csodás fizetés után úgy döntött, tanul még egyetemen. Nem éri meg az, hidd el.
2016. jún. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát, apád helyében, ha nem azt hallanám, hogy gépész,-vagy villamosmérnök akarsz lenni, lecserélném a zárat, amíg nem vagy otthon. :D Viccen kívül, ismerek orvosokat, tudom, hogy nagyon embert próbáló, amit ha nem tudsz teljes szívvel, meg pláne teljes fenékkel csinálni, megette a fene az egészet. A régészetet, történelmet a te képességeiddel szerintem kerüld el (úgy értem, valószínűleg könnyebben mehetnek neked a természettudományos tárgyak, ha már egyszer az orvosira jársz). Mérnöki szakon nem gondolkoztál? Vagy ha már mindenáron humán vonal, esetleg jog?
2016. jún. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Lany vagyok amugy, lehet, ez nem derult ki. :D es mindig jobban mentek a human targyak, orvosin csak kemia van, ami tenyleg inkabb real, illetve egy ev fizika de azt túl lehet elni. A tobbi inkább seggeles, anat pl., elettan az ami logikazosabb de az se ugy mint a matek. Matekbol kb segghulye vagyok (77%os kozep erettsegi) es nem is erdekel

erdekel. Jogot meg levelezon is vegezhetnek kesobb, nem hoz lazba annyira.

2016. jún. 7. 10:50
 6/13 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok: értem, de most még nagyon fiatal vagy! Teljesen nyugodt szívvel vállalhatnál jogot nappalin. Tudom, nagyon rámenősnek hangzik, de ahogyan előttem már mások is, a csalódástól szeretnélek megóvni. Ismerek olyan, eredetileg történelem szakot végzettet, aki konkrétan a szalag mellett áll a gyárban. Ha 77%-ot összehoztál érettségin matekból, azért annyira nem lehet vészes a helyzet. :) Mivel hölgy vagy, így a mérnöki szakok, pláne a gépész, valóban nem feltétlenül a legjobb alternatívák, de a már említett jog mellett ott vannak még a gazdasági szakok is. Tudom, hogy sokan azzal jönnek, hogy olyat tanulj, amit szeretsz, de hidd el, az élet nem csak azokból a dolgokból áll, amiket szeretünk. Remélem, hogy nem vetted tolakodónak a soraimat.
2016. jún. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Még egy dolog eszembe jutott, az egyik távolabbi haverom esete, aki most nyáron fog végezni történelem mesterszakon, ősszel pedig már folytatja is a tanulmányait...programtervező informatikus szakon.
2016. jún. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek egy törist. Hajón pincér.
2016. jún. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jo, hat diakmunkan en is talalkoztam sopankodo torisekkel... A gazdasagi szakok teljesseggel hidegen hagynak, a jogert meg nem hagynam itt az orvosit. Igazabol annak idején ez volt az egyetlen "real" es piackepes szak, ami erdekelt, es ez most is igy van. Regeszkent se lehet munkat kapni?:/ Azert koszi a valaszokat.
2016. jún. 7. 14:28
 10/13 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem nagyon.
2016. jún. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!