Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnökire vagy proginf...

Villamosmérnökire vagy proginfóra menjek?

Figyelt kérdés

Lassan ideje lenne eldöntenem, de egyszerűen képtelen vagyok rá.

A mérnöki mellett szól, hogy szeretem a fizikát (abból meg matekból emeltezek), és kifejezetten szomorú lennék, ha egy egyetemi szintű fizika ismeret nem lenne bennem. Ugyanakkor a proginfó mellett szól, hogy szeretek programozgatni, a szabadidőmben ezzel szórakozok. A MI különösen felkeltette az érdeklődésemet.

Ugyanakkor a programozó/informatikus szakmával kapcsolatban van egy komolyabb fenntartásom, mégpedig az eléggé egy tömegmelónak tűnik. Voltam már egy szoftverfejlesztő cégnél, és (amellett, hogy látszott, hogy kinyalják a munkavállalók seggét) nem igazán láttam, hogy pontosan hol van a kreatív része a munkának, amiről annyit beszélnek. Az ottani sok (vagy 50) asztal egy térben inkább olyan benyomást keltett, hogy mindenki kap valamit, hogy írja meg, és kész. Kérlek, javítsatok ki, ha tévedek.

Nekem alapvetően nagyon fontos a munkában a kreativitás, problémamegoldás és a változatosság/dinamizmus. Melyik szakmára illik ez inkább?

Ha ti ezekben a szakmákban dolgoztok, mi a tapasztalatotok? Mit szerettek benne?



2017. dec. 19. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Villanyon is van programozás, nem is kevés,szóval a leírtak alapján azt ajánlom.
2017. dec. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Vegyél egy arduino-t az ebay-en. Ha tetszik mehetsz villamosmérnöknek.
2017. dec. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek, engem is a fizika vonzott, kedvenc tárgyaim az egyetemen a Fizika 1-2, Elektromágneses terek voltak, persze szerettem az Elektronika 1-2-t is. Programozás van látástól Mikulásig, főleg ha beágyazott rendszerekkel foglalkozol. Kreativitás alapvető, azt nem lehet tanítani, de elvárják cserébe. ;)
2017. dec. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A villamosmérnökinek szerintem meglehet az az előnye hogy hosszú távon nem készülsz ki úgy agyilag mint több év kódolással (de van aki 100 évig is boldogan kódol).

A legtöbb informatikus valahol valamit programozik és általában megmondják hogy mit és sokszor azt is hogy oldja meg (csúnyán mondva kódrabszolgaság). Az ilyen kóderek nem keresnek túl sokat Magyarországon és külföldön is eléggé ki kell tűnni a tudásoddal és a tehetségeddel ahhoz hogy felvegyenek valahova és sokat keress. Kreatív szabadságot az ad ha valaki magának programozik és a saját tervei szerint készül egy szoftver amit piacra dob és az vagy fog pénzt hozni vagy nem (kockázat). Tényleg nagyon népszerű az informatika és villamosmérnökként több lehetőséged lehet mert velük azért nem lehet Dunát rekeszteni.

2017. dec. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!