Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnökire emelt matek...

NextBack kérdése:

Villamosmérnökire emelt matek nélkül?

Figyelt kérdés

Ez a képzés olyan, hogy pénteken és szombatok vannak az órák és hétköznap (adott honlap is írja), hogy lehet mellette dolgozni is.

Jelenleg közép szintű matek érettségi 4-es, lenne esélyem végig csinálni ?

Esetleg hétköznap munka után külön tanárhoz, járnék, ha szükséges.

Munka nem kötelező, de nekem igen ha szeretném az iskolát elvégezni, mert csak úgy tudnánk fizetni.


Mennyire húzós, így a dolog? Ti hogyan látjátok?


2017. dec. 4. 20:36
 1/7 A kérdező kommentje:

Fizikából semmit nem tudok, talán a nagyon alapokat, nem érettségiztem belőle.

Vagy esetleg egy évet halasszak és tegyen emelt matek és közép fizika érettségit, mennyivel lenne jobb/előnyösebb?

2017. dec. 4. 20:40
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fizika matek ami nagyon kell.

Esély mindig van, de kérdéses hogy mennyire fogod fel gyorsan a dolgokat, mert nagyon nem rágják szádba a megoldást. 1-1 feladatot csináltok és ha van jegyzet akkor abból a többit megérted az alapján.

2017. dec. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is konkretizálni kéne, hogy melyik egyetem.

Utána pedig nyugodtan használhatod a normális kifejezéseket. "Ez a képzés olyan, hogy..." magyarul: Levelező! Nem ördögtől való dolog.


Középszintű matek négyes érettségi eléggé gyenge. (Bár ez is attól függ, hogy 2oldali tüdőgyuszival írtad vagy csak ennyi jött ki?)


Na de komolyabb vizekre evezve.

A szak sok potenciállal rendelkezik, azonban kőkemény. BME-ről inkább annyit, hogy onnan emelt matek 90%-ossal, elektronika felsőfokú 100%-ossal vannak, akik kiesnek, úgy hogy a középfokú matek még a legrosszabb passzjában is 90% fölött van.

Vidéki egyetemen picit jobb a helyzet, nem szivatnak annyira halálra.


Azonban a levelező legjobban azoknak való, akik már valamilyen szinten benne dolgoznak.

Azt tudnod kell, hogy cunamiként fog jönni a matek.

Nem fognak várni éveket, a zh-k/vizsgák meg ugyanolyan nehézségűek, mint a nappalisoknak, aki heti több óra gyakorlattal csinálják.



Én megpróbálnám. Úgyis az első 1-2 hónapban látni fogod, hogy megy-e vagy nem.

Ha igen, akkor csinálod.

Ha nem, akkor szünet és alapozás.

2017. dec. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A levelezős képzésben a BME-s tanárok tartanák az órákat, azt gondolom nem lesz egyszerű, mert hogy heti két alakalommal gondolom ledarálják a heti anyagot és azután tanulhatod,bogarazgathatod a dolgokat.

Ha neki kezdek és nem megy abba hagyom, majd következő évben újra jelentkezek oda, nekem ez az opció nem tesztszik, így első hallásra, de elgondolkodtató.


Ha egy évet még is halasztanék és készülnék matek és fizikára, akkor már egy angol nyelvvizsgával is megpróbálkoznék, csak lehet nehezen venném rá magam, hogy igenis kell gyakorolnom stb.

2017. dec. 4. 21:14
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Egy évet halasztani a középiskolai matek és fizika tananyagra még emelt szinten is értelmetlen. Vágj bele, ha megvan a szükséges pontszámod és mellette keress egy jó magántanárt már az elején. Tényleg az elején, mert ott kell elkapni a fonalat a tanulásban és felvenni a ritmust. Tényleg nehéz lesz és gyors, de azért nem ördögtől való dolog. Ha más megtudja csinálni akkor te is!
2017. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem, a te nézőpontodból is a dolgokat és köszönöm a motivációt is.

Amúgy akihez mennék tanár az volt négy évig a matek tanárom, de ő nem fizika szakos, az okozhat kellemetlenséget vagy elhanyagolható?

2017. dec. 4. 21:46
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"csak lehet nehezen venném rá magam, hogy igenis kell gyakorolnom stb."


A következő legalább 3.5 éved pedig erről fog szólni...

2017. dec. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!