Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Maradjak ápoló külföldön vagy...

Maradjak ápoló külföldön vagy legyek pszichológus?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő:

Ápolónak tanulok, ami 4 éves. Nagyon szeretem ezt a szakmát, de a pszichológiát is. Nem tudok dönteni a kettő között. Mindenki azt mondja, hogy menjek tovább. De félek tovább tanulni. Nehéz az egyetem, nem? Mellette dolgozni is szeretnék. Ha mégis tovább fogok tanulni, akkor Magyarországon hol vannak a pszichológiai egyetemek? Melyik a legjobb? Hány év? Érdemes? Milyen ügyesség kell hozzá? Pl: empatikusság biztosan.

Mindenképpen külföldön fogok dolgozni, szóval nyelvet is kell hozzá tanulnom.

Az én helyzetemben mit tennétek?



2017. dec. 24. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Javaslom a kre kapszli oldalán a képzési katalógust nézd meg, mert pszichológus nem 3 vagy 5 év után leszel. Sok év munka, sok tanulás és sok pénz. En csinálom, 30+ évesen, munka mellett levelezőn, mert nagyon akarom. Szóval nem lebeszéllek. Csak arra hívom fel a figyelmed, hogy tájékozódj, mielőtt lépsz. A suli annyira nem nehéz, mint gondoltam, nyilván mert érdekel is. Sokat kell olvasni. De elvégezhető. Munka es 2 gyerek mellett is 4.5 -4.7 vagyok.
2017. dec. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na neee. Nem akarok 30 évesen is az egyetemen rohadni. Én szeretnék személyiségzavaros embereknek segíteni. Gondolom ehhez kell annyi képzés.
2017. dec. 24. 21:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, hogy pszichológiai egyetem, nincs. Pszichológia szak van, általában bölcsészkaron. Budapesten ELTE, Károli, Pázmány, vidéken Pécs, Debrecen. Legalább 1 emelt szintű érettségi kell, de inkább kettő, mert magas a ponthatár. Az elvégzéséhez meg nem empátia kell, hanem segg. Meg szakirodalmi szintű angoltudás. Nem sétagalopp az egyetem, nem emberek pátyolgatásáról szól, hanem reáltudomány.
2017. dec. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ténylegesen segíteni akarsz másoknak, akkor ahhoz nem elég 3 év után viselkedéselemző papírt szerezni és igen, az 5 év után kapott pszichológus papír sem ér még túl sokat. Ez egy felelősségteljes hivatás, amibe időt és energiát kell fektetned. Ha csak néhány hónapot szánsz rá és utána osztod az észt másoknak, maximum kuruzsló leszel, nem szakember. Valamit valamiért.
2017. dec. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan javaslom, hogy nézz szembe vele: [link]


3 év alapképzés + 2 mester és akkor utána kezdődik az, hogy mivel is akarsz pontosan foglalkozni pszichológián belül.

Ebben pedig nincsenek benne a módszerspecifikus képzések! Az még plusz idő és pénz.

2017. dec. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönömmmm!
2017. dec. 25. 10:26
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológusok nem foglalkoznak személyiségzavaros emberekkel. Az a pszichiáter.
2017. dec. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!