Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem lehetek pszichológus, ha...

Nem lehetek pszichológus, ha utálom a bioszt, a magyarért viszont oda vagyok?

Figyelt kérdés
Nagyon nem szeretem a biológiát, egyáltalán nem érdekel erős 3-as gyenge 4-es vagyok 11-ben. A magyart viszont imádom, megy is, emeltezni szeretnék belőle. A pszichológia régóta érdekel, de mindenhol azt hallani, hogy a biosz az alapja. Nem értem mondjuk miért... Akkor ezt buktam? Mi legyek helyette?

2017. nov. 28. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig elég logikus, hogy miért...

Ahhoz, hogy pszichológus legyél tisztában kell lenned az emberi test és agy működésével, esetleg a különböző gyógyszerek emberekre gyakorolt hatásával is (bár ez már inkább pszichiáteri szint, attól még lehet tanulják, nem tudom).

Szóval igen, valószínűleg buktad...

2017. nov. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológiának semmi köze a magyarhoz, úgyhogy ott a magyarral nem mész sokra. Ha nem szereted a bioszt, akkor a pszichológia nem neked való.
2017. nov. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

A pszichológia az orvostudományból nőtte ki magát, ami alkalmazott természettudomány, legfőképpen biológia. Én sem hiszem, hogy jó pszichológus lehetsz, ha teljesen hiányzik belőled a természettudományos nézőpont, márpedig ha nem érted, hogy a pszichológiának miért alapja a biosz, akkor ennek fennáll a lehetősége. A teljes középsulis tananyagból az etológia és az emberi test áll a legközelebb ahhoz, amit pszichológián tanulni fogsz, ebből pedig mind a kettő bioszon kerül elő. Persze, pl a növényi szövetekért nyilván nem muszáj rajongani, de felteszem, hogy nem is kifejezetten ezekre céloztál, mert ez evidens.

Gondolom, hogy ha a magyar érdekel, célszerűbb magyar szakot vagy nyelvi szakokat nézni. A pszichológia nem a reál szakok legreálabbika, de bőven van természettudományos vonatkozása, ami miatt lehet, hogy nehézségeid adódnának vele.

2017. nov. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Jól összefoglalta a hármas a lényeget!


Kérdező, pszichológia szakon van élettan, anatómia, neurológia (hiszen tudnod kell, hogy épül fel az agy, milyen folyamatokért felel, erre később rengeteg tárgy épül), magatartásgenetika. Persze nem biztos, hogy agykutató leszel, de attól még ezeket a tárgyakat meg kell tudni csinálni. Nem kell erős biosz tudás, anélkül is végig lehet csinálni a képzést, de ha te utálod a bioszt, akkor bőven fogsz szenvedni.

2017. nov. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Attól még lehetsz pszichológus, csak kérdés, hogy mennyire fogod megszenvedni az egyetemet. Ugyanis pszichológián azért van némi neuroanatómia, neruológia, talán még a pszichiátriai gyógyszerekbe is belekóstolnak kicsit, bár ebben nem vagyok biztos.


De mondjuk én meg a kémiát utáltam marhára, mégis orvos lettem. Szóval attól, hogy nem szeretsz valamit, meg lehet tanulni. Ha nem szereted, nem is érted és még szorgalmad sincs hozzá, akkor viszont esélytelen:D

2017. nov. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
91%
Ha ez megnyugtat, en is utalom a bioszt, megis pszichon vagyok es magamra eroltetem a dolgot, hiszen attol, hogy a kepzes maga bioszra epul, a szakmad mar minimalisan erinti csak. Ha elegge akarod a pszichologiat szerintem nem akadaly az a par felev biosz :) (en is magyarbol emelteztem, en is imadtam, rossz hir nekunk: itt magyarral semmit nem erunk)
2018. jan. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!