Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetem milyen irányban...

Szerintetem milyen irányban lenne érdemes továbbtanulnon? Bőv. Lenn

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, most 11-es. Nem nagyon vagyok biztos abban hogy a pszichológia lenne e a megfelelő, ezért szeretném a ti segítségeteket kérni.

Pár szó magamról:

Mindenképp Pesten szeretném tanulni.

Úgy gondolom hogy megletősen érzékeny vagyok, szociális téren is. Nagyon szeretem az állatokat, 6 éves korom óta tartunk mindenféle állatot, kutya tengerimalac stb.

Nagyon szeretek az embereken de legfőképpen az állatokon segíteni, de orvos nem bírnék lenni mert nem bírom a látványt. Nagyon szeretek másoknak tanácsot adni, szeretem ha figyelnek ha hallgatnak rám az emberek.

Angolból és töriből szeretnék emeltezni, de szeretem a biológiát, de nem érettségizek belőle.



2017. dec. 26. 18:46
 1/8 A jó édes ***** válasza:
67%

Ha orvosként nem bírod a beteg emberek látványát, miért gondolod, hogy pszichológusként bírnád az idegileg meggyötörtekét? Mondjuk egy terrotámadás túlélőjével le tudnál ülni beszélgetni?

Ha nem az nem jelenti azt, hogy alkalmatlan lennél rá - mert a pszichónak is kismillió területe van - de a szociális érzékenység nem hiszem, hogy különösebb erény lenne a tudományban.

2017. dec. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológusok nem osztogatnak tanácsokat.
2017. dec. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen tisztában vagyok vele, és nem is az volt a kérdés hogy alkalmas lennék e pszichológusnak, hanem hogy szerintetek minek.
2017. dec. 26. 18:54
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
A leírtak alapján jó lenne pl a tanító néni.
2017. dec. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zoli780806 ***** válasza:
0%
Szerintem szakácsnak.
2017. dec. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a pszichológiához kell a biosz.

Lehetsz pedagógus, pszichopedagógus, szociális munkás, csak lelkileg légy erős és stabil. De lehet, hogy ezekhez is kell a biológia, ebben nem vagyok biztos.

2017. dec. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Informatikus.
2017. dec. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Angol tanár? Még ha nem is iskolába mennél el tanítani, de nyelviskolába, vagy magántanár lehetsz, esetleg fordító? Mivel az orvosit kilövöd, kell egy tisztes polgári foglalkozás és mellette kijárhatsz állatotthonokba segíteni, de abból nem élsz meg. Mivel szereted az angolt én azt választanám egy + tantárggyal.
2017. dec. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!