Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes e állatorvosi egyetemr...

Érdemes e állatorvosi egyetemre menni ha nincs pénzem és lakásom?

Figyelt kérdés

Mennyire lehet mellette dolgozni? Ha csak hétvégén, akkor szerintem az albérletre valót sem tudnám megkeresni, nem hogy még egyek is... Így muszáj lenne kollégiumba menni, de gondolom az is van minimum 25 000 / hó.

Így hétvégi munkával pont kijönnék 0-ra, s lenne kajára is.

Ösztöndíjakra mennyire lehetne számítani, s kb. az mekkora összeg és milyen rendszerességgel jön?


Nyáron minden évben van kötelező, fizetés mentes szakmai gyakorlat (szerűség?), mint általános orvosin, vagy lennének szabad nyaraim, hogy gyűjthessek kicsit saját lakásra?


Előre is köszi!



2017. dec. 22. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
27%

Hidd el, az egyetemisták nagy részének nincs pénze és saját lakása. A kollégium 11.000 Ft ( [link] és gondolom lehet kapni szocális támogatást, tanulmányi ösztöndíjat stb (ezek havi rendszerességűek). Illetve kiegészítésnek alacsonyabb összegű diákhitel - ha éppen nem lenne időd alkalmi diákmunkára (be tudod "fagyasztani" az utalást, ha van elég pénzed, így szüneteltetheted).

Viszont ne egyetem alatt akarj lakásra gyűjteni.

2017. dec. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
98%

A koli tényleg 10 ezer körül van.

Van, aki tud mellette dolgozni, ez nyilván egyénfüggő, első évben semmiképp sem javaslom, mert először jó, ha felméred az új helyzetet, alkalmazkodsz az új elvárásokhoz stb.

2. és 4. év végén vannak nyári gyakorlatok, az első 3, a második 6 hét.

Ha állatorvos akarsz lenni, akkor nem érdemes lemondani róla azért, mert közben nem gyűjthetsz lakásra:) - Ha viszont nem elég erős a motivációd, akkor ne ezt válaszd, rengeteg könnyebb szakból lehet választani.

2017. dec. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%
állatorvosi mellett , nem hiszem hogy tudna dolgozni.
2017. dec. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én elvégeztem, úgyhogy nagyon konkrétan tudok írni a dologról. Nem akarok ünneprontó lenni, de szerintem maximum alkalmi munka fér bele az Állatorvosi mellett. Az órarend fix, nem tudod variálni, nagyon sokat kell bent lenni az egyetemen. A gyakorlatokon mindig kötelező a megjelenés, 1x sem lehet hiányozni! (Más sulikban úgy tudom, félévenként 3-at ki lehet hagyni büntetlenül.) Ráadásul az egyetem utolsó 2 évében is sokat kell bejárni meg készülni.

Nem voltam én sem a legjobb anyagi helyzetben az egyetemi évek alatt. Bármennyire is szerettem volna és kellett volna, csak alkalmi munkát tudtam vállalni, ami bőven nem volt elég a létfenntartásra. A szüleim szerencsére annyit tudtak segíteni, hogy az alap dolgokra jusson. A diákhitelt is felvettem 9 féléven át, amit amúgy még nagyon sokáig fogok fizetni. Van ösztöndíj, de ahhoz bőven 4-es feletti átlag kellet az én időmben (6 éve végeztem), hogy akár 15-20 ezret megkapj. Azért az átlagért nagyon meg kell feszülni. 4-es átlag alatt nem is nagyon volt ösztöndíj. Az én átlagom 3,6-4,3 között mozgott, de ehhez is brutálisan sokat kellett tanulni. 2 vagy 3 félévben kaptam ösztöndíjat. A szociális támogatás nem reménytelen, de szigorú feltételei vannak és én nem tudtam igénybe venni, pedig nagyon is szükségem lett volna rá.

Nem akarlak lebeszélni, ha ez az álmod, de mindenképp alaposan gondold végig és tervezd meg. Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

2018. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!