Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova tanuljak tovább? 17 éves...

Hova tanuljak tovább? 17 éves vagyok 11. osztályos és biológia tagozatra járok. jövőre érettségizem és nem tudom. Hogy hova tovább. Nem tudom, hogy mivel akarok foglalkozni.

Figyelt kérdés

ajánlanátok nekem valamit?

(MATEKBÓL ÉS FIZIKÁBÓL nem vagyok valami jó)



2017. dec. 27. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Orvos? Biológus? Kutató?


A kémiával hogy állsz?

2017. dec. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
közepesen 3-4
2017. dec. 27. 15:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ráhajtasz, simán összejöhet a kémia emelt, van még másfél éved rá. Ha van lehetőséged, vegyél olyan könyveket, amik az emelt szintre készítenek fel. Persze, csak ha érdekel az orvosi.
2017. dec. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Érdekel a biosz? Mert akkor érdemes lenne valami olyan irányba menni, persze úgy nehéz, ha semmilyen kapcsolódó terület nem megy. Ha a biosz mellé energiát fektetsz a matekba/fizikába/kémiába, akkor ki fog nyílni feléd a világ, mivel a mérnöki, természettudományos és egészségügyi képzések nagy részéhez ezekre is szükség van.


"Csak" biosszal talán szóba jöhet a pszichológia, gyógypedagógia, ápolás és betegellátás (mentőtiszt, szülész, ápoló, dietetikus, gyógytornász), népegészségügyi ellenőr, tanári, tanítói, agrármérnöki, kertészmérnöki vagy a környezeti mérnöki (utóbbi háromnál azért talán inkább jobban kell a matek). Meg biztos még vannak, amik nem jutnak eszembe. Nézegesd a mintatanterveket meg gondolkozz, hogy hogyan képzeled el magadat a jövőben. Biztosan van, amit szívesen csinálnál/tanulnál, ahogyan olyasmik is, amiket kevésbé.

2017. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

egyébként az eredeti tervem a gyógytornász volt de azt hallottam, hogy Magyarországon nem keres jól és sok az extra képzés.(+azon is gondolkodtam.hogy ilyen rehabilitációs segéd pl: vki elvesztette a lábát és akkor segítek neki megtanulni újra járni)

másik tervem amin csak gondolkodom az az élelmiszermérnök de ahhoz meg nagyon kell a matek (van a családomban olyan aki annak tanult)

esetleg még fogtechnikus vagy fogorvos de ehhez nem tudom hogy mely tantárgyakban kéne erősödnöm

2017. dec. 29. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!