Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvos akarok lenni, de...

Állatorvos akarok lenni, de elijesztettek (? )

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és úgy éreztem komolyabban el kellene gondolkoznom azon, hogy mi leszek.Sajnos nem sok minden érdekel, de az állatok igen, így hát az állatorvos mellett döntöttem. Ez év elején volt. Azóta keményen tanulom a kémiát és a biológiát, de most egy ismerősöm le akart beszélni és olyanokat mondott, hogy pl. tehén fenekébe kell turkálnom vagy mesterségesen megtermékenyítenem ezeket a nagy állatokat...és kicsit elijesztett ez. Nincs olyan lehetőségem, hogy kisállat orvosnak megyek? vagy az állat orvoslásnak olyan irányzata ahol nem kell ilyet csinálnom?

2017. okt. 21. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvosként nyilván egy olyan szép képet képzelsz magad elé hogy eléd rakják az állatot, te megmondod mi a baja, esetleg kap egy röntgent, injekciót, gyógyszert és meggyógyul. Pedig egy sérült állat ellátása ettől jóval véresebb, undorítóbb is lehet (nyílt sebek, törések, zúzódások, születésnél segítség, belsőségek látványa, stb...). A kisállatnál ezek ugyanúgy előjöhetnek (beviszi az elütött kutyát például). Arra számítanod kell hogy orvosként akár hajmeresztő dolgokkal is meg kell birkóznod. Ezek közül még mindig az a legkevésbé durva hogy egy viszonylag engedékeny állat hagyja hogy (amúgy nyilván kesztyűben) a fenekébe nyúlj. Ha ez elijesztett, érdemes mélyebben utána nézni hogy mivel is jár ez a hivatás.
2017. okt. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként én is mindig állatorvos akartam lenni, idióta rokonoktól én is mindig ezt hallgattam... Mondjuk én nem emiatt nem lettem, de szánalmasak az ilyen emberek, tönkretennék más álmát.

Természetesen van benne igazság, ha mást nem, egyetemi gyakorlat alatt tényleg lesz ilyen, de gondolj bele: újszülöttet segítesz a világra, vagy az élet létrejöttét támogatod, ez tényleg olyan szörnyű?


Ha kisállatrendelőd lesz (teljesen reális elképzelés ez is, ha városban akarsz dolgozni, ott nyilván nem tehénben turkálsz), ott lehet szó vemhes állatról. De egy szimpla lázmérés is azt jelenti, hogy a kutya fenekében turkálsz. Szóval megúszni nem fogod. :)


Én a helyedben bekéredzkednék a helyi állatorvosi rendelőbe, beszélgetnék a dokival, ha épp ráér, elmesélheti neked, mivel jár ez a szakma. A "turkálást" nem úszod meg, de ha komolyan gondolod, ez ne riasszon el.

2017. okt. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
97%

Hát ha a tehén fenkébe való myúlkálást nem bírod akkor nem biztos, hogy neked való a szakma. Egyetemi gyakorlaton biztosan kell csinálnod, de kutyák bűzmirigynyomása is az egyik leggyakoribb beavatkozás, ott is a fenekébe kell túrkálni. Meg ha alapvetően undorodsz dolgoktol akkor érdemes végiggondolni, hogy belefogj e. Anatómia gyakorlaton első évtől kezdve van boncolás, a tetemek nincsenek formalinozva szóval elég erőteljesen dögszag van, vérrel rendszeres fogsz találkozni, székrekedés esetén beöntést kell végezni, begyulladt és gennyesedett sebeket kell kitisztítani. Ha van a környeken állatorvosi rendelő, akkor ott kérdezd meg a dokit, hogy esetleg részt vehetnél rendelési napon, hogy jobb belelátásod legyen a dolgokba.

De amúgy ha ez az álmod, akkor ezek a dolgok eltörpülnek a szakma szépsége mellett.

2017. okt. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én ugyan csak "rendes" orvosnak tanulok, de ugyanezek a dolgok emberekkel szinte teljesen analógok, szóval elmondom a véleményemet. Minden ilyen dolog sokkal ijesztőbben hangzik, amikor mondják neked. Amikor ott vagy, akkor simán meg fogod csinálni, és fel se fog tűnni, hogy ez most fura vagy kellemetlen volt, csak az, hogy az ismerősök szörnyülködnek rajta. Sokkal jobban féltem az első holttesttől, ágytálcserétől, pelenkázástól, mint amilyen az valójában volt. Ha ez a hivatásod, akkor ne tántorodj el, egy átlagos ember ezekhez simán hozzá tud szokni, ha viszont az átlagnál undorodósabb vagy, lehet, hogy érdemes lenne máson is gondolkoznod. Ha van állatorvos a környékeden, kéredzkedj be hozzá, és nézd meg, hogy hogyan telik egy napja, az talán hasznos lehet.
2017. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!