Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajz vagy Történelem PhD...

Földrajz vagy Történelem PhD fokozattal milyen esélye lehet az embernek normális, képzettségének megfelelő beosztásban a versenyszférában?

Figyelt kérdés
Lehetnek olyan állások ahova ilyen képzettséggel el lehet helyezkedni? Ez alatt a kérdés alatt nem az egyetemi oktatói pozícióra gondolok.

2017. dec. 27. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

Történelem szerintem necces akadémián kívül. Személy szerint én senkit sem ismerek és még csak nem is hallottam szakmai versenyszférás állásról.

Földrajz, ott van pár térképszoftveres cég, rokonom ott dolgozik... bár ő abbahagyta ELTE PhD-t mert totál értelmetlennek tartotta. Hatalmas kamu az egész, és aki nem nyal be a tanszéken annak nem sok esélye van.


PhD-t szerintem csak akkor csinálj ha akadémiai életet választanád. Amúgy csak valódi tudományos, vagy műszaki területen van értelme.


Persze külföldön más lehet a helyzet.

2017. dec. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A versenyszférában kb. semmi. Csak azt nézik, hogy 5-6 (ha a BSc-vel hasonlítjuk össze, 7-8) évvel idősebb pályakezdő vagy a többieknél, igazi munkatapasztalatod alig van, de magasabb a bérigényed. A versenyszférában a PhD majdnem mindig inkább hátrány, mint előny.
2017. dec. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor megérheti, ha cégnél csinálod a PhD-t.


Pl ha térképes cégnél lenne a témád, térkepszoftveres fejlesztésen. Bár ehhez professzornak kell lennie ott valakinek, ami nem szokott előfordulni csak természettudományos és műszaki területen. Amúgy én még azesetben is úgy látom értelmét, ha közben cégnél dolgozol egy ipari szálon is, kiegészítésért és beleírhatod a cikkekbe is.

Így versenyszférás pénzt kapod, a cég jól jár mert szinte ingyen megkap egy főállású kutatót.


Azért külföldön van nem egy cég, intézet ahol biztosan írnak ki kutatási témát így.

Földrajz, térképészet, földtan, időjárás stb... csak kell nyomni az ipari részt is.

Történelem reménytelen szerintem, még külftldön is. Akadémia + könyvírás

2017. dec. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!