Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri egyetemet...

Szerintetek megéri egyetemet váltani? (bovebb lent)

Figyelt kérdés

Debrecenbe járok gyógypedagógus képzésre(első féléves hallgató). A felállás a z hogy Pest környéki vagyok,es Bárczi volt az első a felvételi listámon is,de nem vettek fel.

Szakirány választásnál azonban nem biztos hogy sikerülni fog amit szeretnék itt,Budapesten pedig több szakosodási lehetőség van(amik tetszenek is),ez mellett közel is helyezkedik el lakhelyemhez, olcsón gyorsabban tudnék közlekedni.Voltaképpen minden racionális érv Budapest mellett van.

A probléma az,hogy Debrecent es az itteni embereket nagyon megszerettem,es az önállóságot is.Attól félek nem tudnék beillszekedni egy új környezetbe Budapesten, és nem bírnék el egy ekkora változást, főleg akkor,ha megbánom,es nem érzem majd jól magam.

Ti hogyan döntenének a helyemben?


2017. dec. 28. 05:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én költöznék. Egyrészt, ez szerintem nem az a szakma, amivel nem fogsz előbb-utóbb amúgy is Budapesten kikötni, másrészt költöztem már én is, csak középiskolás koromban, hagytam már én is ott a barátaimat, de őszintén, nem bántam meg és minden racionális érv is mellette szólt. A tapaszralatom annyi, hogy maradni nem érte volna meg, mert a csapat úgy is szétszéled a tanulmányok végével, azok, akik valóban fontosak, megtalálják a módját, hogy tartsák veled a kapcsolatot és tudjatok találkozni, beszélgetni így is, ráadásul az ember minden közegben talál magához hasonlókat, csak nyitottnak kell lenni kicsit az ismerkedésre.:) Ne félj váltani, itt, Budapesten is megtalálod a helyed, ráadásul az ELTE egy gyönyörű, hatalmas egyetem, sok jó program is van (a miénkkel ellentétben, aztán itt is van élet), könnyen be fogsz tudni illeszkedni.:)
2017. dec. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,es azt hiszem igazad van:) Csak az emberek es a jo programok/bulik nem lehetnek visszatarto ero.Ugyis mindig ezen gondolkodnek innentol,hogy vajon Budapesten milyen lenne.
2017. dec. 28. 10:44
 3/3 A kérdező kommentje:
"a miénkkel ellentétben" ezt hogy érted kedves első? Te hova jársz?:D
2017. dec. 28. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!