Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » FOSZ mennyire számt bele az...

FOSZ mennyire számt bele az alapképzésbe?

Figyelt kérdés

Pénzügy és számvitelt tanulok FOSZ-en ami 4 féléves nekem ( most tartok a 3,félév végén lesz még 1 szakmai gyakorlat) az alapképzés ennek a szaknak 7 félév . Ha én megszeretném csinálni akkor a 4 félévem beleszámt és van még 3 ? az egyik tanárom így mondta ! De olyat is hallottam hogy ugyanúgy 7 félévet kell járnom csak azokból a tantárgyakból amiket én már hallgattam/ vizsgáztam kapok tantárgyi felmentést

Hogy is van ez ?


2017. dec. 28. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel a tárgyaid nagyjából megegyeznek az alapképzés első éveinek tárgyaival, a többségüket elfogadtathatod, így ha bekerülsz a FOSZK-oddal azonos alapképzésre, kb tényleg három félév alatt fogod tudni teljesíteni a többi tárgyat (persze, ezt esete válogatja), nem kell 7 félévet végigjárnod.
2017. dec. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Vannak órák amin együtt vagyunk az alapképzéses hallgatókkal és olyat is hallottam hogy csak azok az órák lesznek leadhatók amelyiken együtt vagyunk ( igy nekem azok a tárgyak megvannak) és ugyanúgy 7 félév ...

Továbbá lenne még egy olyan kérdésem hogy én most a FOSZ-en államis vagyok és ha alapképzésre költségesen kerülök be akkor azt a 3 félévet kell fizetnem ?

2017. dec. 28. 20:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem fognak 4 félévnyi tárgyat elfogadni, ugyanis az FSZ képzéseken vannak olyan kurzusok, amik alapszakon nincsenek. Pl. irodai ügyvitel, gépírás etc., ilyesmik, ez egyetemfüggő. Illetve olyanról is hallottam, hogy bizonyos jogszabályi változások miatt az egyik jogász tanár nem fogadta el az új PTK előtt teljesített krediteket gazdasági jogból.

Biztos, hogy nem tart 7 félévig, hiszen a még nem teljesített kurzusaidat viszonylag szabadon veheted fel félévtől függetlenül, valamint nem tárgyi felmentést kapsz, hanem be kell majd adnod egy ún. kreditelismerési kérelmet, amit vagy elfogadnak, vagy nem (99% gondolkodás nélkül elfogadja, úgyhogy nem kell aggódni). Általában az FSZ-en teljesített kreditek 75%-át fogadják el (a 25% ugye azon kurzusokat takarja, amik nincsenek benne az alapszakos tantervben), van, ahol többet, van, ahol valamivel kevesebbet, de általában ez az irányadó.

Hogy az alapszakon ezután hány félév marad, az nagyban függ attól, hogy milyenek a ráépülések a szakon belül, milyen óraütközések vannak és milyen tárgyakat tudsz felvenni. Ahhoz, hogy 3 féléven belül be tudd fejezni, piszok nagy mázlistának kell lenned, valamint elég sokat kell gürizned, de nem lehetetlen. Én a helyedben 4-5 félévvel számolnék.

És természetesen annyi félévet kell csak fizetned, ahány félévet jársz önköltséges formában. Ha 3 félév alatt letudod, akkor csak 3-at.

2017. dec. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitséget ! :)
2017. dec. 28. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!